Valideerimine e-õpilaspiletiga 08. märts Saku Gümnaasium

Alates 1. aprillist 2019 saab Saku Gümnaasiumi tasulist koolitoitu vaid see 10-12.klassi õpilane, kes oma e-õpilaspileti söökla valideerimispunktis registreerib. Muudatus võimaldab esitada lapsevanematele õiglasemaid arveid – edaspidi tuleb maksta vaid nende söögikordade eest, mil õpilane on reaalselt söönud.

Kui põhikooli õpilasel õpilaspilet jääb valideerimata, siis hommikuputru, pikapäevatoitu ja gümnasistid ka koolilõunat sellel päeval ei saa. Võimalik on osta toitu puhvetist, tasudes selle eest pangakaardi või sularahaga. Muudatus puudutab vaid toitu, mille eest vald esitab perele arveid. 1.–9. klassi õpilaste jaoks on koolilõuna tasuta ja nemad koolilõuna saamiseks õpilaspiletit valideerima ei pea.

E-õpilaspileti valideerimine on kõigile kohustuslik ka koolibussi sisenemisel. Kuigi sõit on tasuta, saab bussifirma valideerimisinfo põhjal kavandada marsruuti ja peatusi ning saata liinidele õige suurusega busse. Lapsevanematelt on viimasel ajal tulnud kaebusi, et koolibussid on puupüsti täis. Samas näitab valideerimisinfo, et mõistlik oleks sõitma panna hoopis väiksemad bussid, sest 40-kohalistes bussides sõidab näiteks pärastlõunastel väljumistel enamasti 1–8 last, vaid mõnes bussis on oma õpilaspileti registreerinud 15 last.

E-õpilaspileti korrektne kasutamine võimaldab lisada sellele tulevikus veel funktsioone. Vastavalt vajadusele on kavas kasutada e-õpilaspiletit ka kooli sisenemiseks vajaliku n-ö võtmena, et suurendada turvalisust kõikides meie koolides.

Kui e-õpilaspilet on kadunud, siis on lapsevanematel võimalik järgmise kolme nädala jooksul taotleda koolilt uut e-õpilaspiletit. Õpilaspileti taotlemise info - https://saku.edu.ee/opilaspilet