Deprecated function: strpos(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior funktsioonis _google_tag_status_check() (rida 321 / /srv/kooliveeb/sites/all/modules/google_tag/google_tag.module).

Sulge

Saku Gümnaasiumi mälumängu tulemused 18. veebruar Saku Gümnaasium

17. veebruaril leidis aset viies Saku Gümnaasiumi mälumäng, kus osales kokku 19 kolmeliikmelist võistkonda 7.-12. klassist ja ka õpetajate esindus.
Paljud küsimused olid seotud digitehnoloogiaga ja taimedega, sest 2020. aasta on nii digikutuuri kui ka rahvusvaheliseks taimetervise aastaks kuulutatud. Mälumängus oli 25 küsimust viies teemaplokis: digitehnoloogia, Saku Gümnaasium, Saku Vald, Eesti ja varia.
Küsimused olid sellel aastal raskemad - pikema teksti ja mitme vastusega.
Kõige rohkem õigeid vastuseid tuli muusikaküsimusele, kus Little Mess ja Saku Gümnaasiumi vilistlane Johanna Elise Kabel laulsid oma bändi esimest lugu. Samuti tehti päris hästi vahet Saku mõisa, Valge Maja, Tartu Ülikooli peahoone ja Saku Gümnaasiumi gümnaasiumimaja sammastel. Raskeks osutus raamatu pealkirjade järgi ära tunda Saku lastekirjanikku Margus Eichet (Markus Saksatamm). Ka küsimuses, kus küsiti Eesti kuu keskmist lumepaksuse rekordit (104 cm), ei suudetud lubatud eksimuse piiridesse jääda ja pakuti kas liiga vähe või palju.
Mälumängu järel esines külaline Kalev Pihl, Saku Gümnaasiumi vilistlane ja e-identiteedi lahendustega tegeleva ettevõtte SK ID Solutions juht. Kalev aitas mõtestada digikultuuri ning jagas mälestusi oma kooliajast.
Mälumäng toimus kahes võistlusklassis 7.-9. klass ja 10.-12. klass. Üldarvestuses suutis parima punktisumma (40 punkti) koguda õpetajate võistkond (Taavi Vilba, Anneli Pihl ja Therese Tedremaa).
Tulemused:
7.-9. klass
I koht, 27p, 8.c klass: Marin Raba, Jan Harri Rehemaa ja Eliise Gertrud Põlluvee.
II koht, 26p, 9.a klass: Liisa Siimann, Kristiina Bulgarin ja Rasmus Loorpuu.
III koht, 26p, 8.d klass: Paul Kang, Oliver Vilba ja Herman Hendrik Jõgeva.
10.-12. klass
I koht, 31p, 11.re klass: Anete Järvelaid, Triinu Tõnstrem ja Sander Sims.
II koht, 30,5p, 12.re klass: Hanna Bulgarin, Henrik Jõesalu ja Indrek Pihl.
III koht, 29p, 10.re klass: Henry Grünberg, Villem Noot ja Mattias Oliver Johandi.

Mälumängu korraldamisel aitasid Heili Lepp, Kairi Ainjärv ja Ketri Künnapas. Suured tänud neile!

Korraldajad:
Gerrit Kanarbik
Kadri Koppel
Kersti Vissov

Küsimused olid sellel aastal raskemad - pikema teksti ja mitme vastusega.

Tulemused:
7.-9. klass
II koht, 26p, 9.a klass: Liisa Siimann, Kristiina Bulgarin ja Rasmus Loorpuu.
III koht, 26p, 8.d klass: Paul Kang, Oliver Vilba ja Herman Hendrik Jõgeva.
10.-12. klass
I koht, 31p, 11.re klass: Anete Järvelaid, Triinu Tõnstrem ja Sander Sims.
II koht, 30,5p, 12.re klass: Hanna Bulgarin, Henrik Jõesalu ja Indrek Pihl.

Korraldajad:
Gerrit Kanarbik