Saku Gümnaasiumi mälumäng 2019 19. veebruar Saku Gümnaasium

18. veebruaril toimus järjekorras 4. Saku Gümnaasiumi mälumäng, kus osales kokku 18 kolmeliikmelist võistkonda 7.-12. klassist + õpetajate tiim.
Küsimused olid inspireeritud sellest, et 2019. aasta on kuulutatud põliskeelte, eesti keele ning ka laulu- ja tantsupeo aastaks. Mälumängus oli 25 küsimust (teemaplokid: laulu-ja tantsupidu, Saku Gümnaasium, Saku Vald, Eesti ja varia).
Kõige lihtsamaks osutus soojendusküsimus esimese üldlaulupeo põhifaktide koht. Kõige enam elevust tekitas küsimus, kus tuli ära tunda populaarsest arvutimängust Fortnite pärinevad tantsuliigutused. Väga raske oli aga küsimus avastatud 10. planeedi kohta (Eris), mille tõttu Pluuto nimetati ümber kääbusplaneediks.
Peale mälumängu rääkis oma kooli ja muusiku elust meie kooli vilistlane ja muusikaõpetaja Diana Põld. Saime muuhulgas teada, et ta on olnud üldlaulupeol solist ja esindanud Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel (2004, ansambel Neiokõsõ, laul Tii).
Mälumängus osalejad olid jagatud kahte võistlusklassi 7.-9. klass ja 10.-12. klass. Üldarvestuses suutis ülekaalukalt suurima punktisumma (38,5 punkti) koguda õpetajate võistkond (Taavi Vilba, Anneli Pihl ja Raigo Loide).

Tulemused:
7.-9. klass
I koht, 26,5p, 9.c klass: Romet Pentinen, Margarita Kopanitski ja Katariina Raig.
II koht, 26p, 9.d klass: Kert Kask, Mart Nael ja Villem Noot.
III koht, 22p, jagasid 7.c klass: Eliise Gertrud Põlluvee, Marin Raba ja Uku Martin Arpo ning 9. b klass: Kirke Krusell, Kairiin Kõhelik ja Miia Maris Praks.
10.-12. klass
I koht, 25,5p, 10.hu klass: Mari-Liis Prunt, Helen Tarlap ja Getriin Riimand.
II koht, 24,5p, 12.re klass: Marlene Kaljumäe ja Karoliina Kais.
III koht, 22p, 11.hu klass: Stiina Sammalkivi, Marten Männi ja Sander Põder
Esikoha võistkondade liikmed said auhinnaks 2 mälumängu raamatut, mis sisaldavad ühtekokku 5555 küsimust Eesti kohta.
Mälumängu küsimuste koostamiseks andis väärt ideid Aide Vungo ja Merike Toompärg ning läbiviimisel abistasid Heili Lepp ja Kairi Ainjärv. Suured tänud neile!

Gerrit Kanarbik
Kersti Vissov

Tulemused:
7.-9. klass
II koht, 26p, 9.d klass: Kert Kask, Mart Nael ja Villem Noot.
10.-12. klass
I koht, 25,5p, 10.hu klass: Mari-Liis Prunt, Helen Tarlap ja Getriin Riimand.
II koht, 24,5p, 12.re klass: Marlene Kaljumäe ja Karoliina Kais.
III koht, 22p, 11.hu klass: Stiina Sammalkivi, Marten Männi ja Sander Põder

Gerrit Kanarbik