Saku Gümnaasiumi füüsikaolümpiaad 12. oktoober Saku Gümnaasium

Eelmisel nädalal lahendati nii põhikoolis kui gümnaasiumis võidu füüsika probleem- ja arvustusülesandeid. Kuna 2020. aasta on nimetatud kultuuriministeeriumi poolt digikultuuri aastaks, siis püüdsime ka ülesanded sellel aastal digimaailmaga siduda. Põhikoolis oli kasutatud ülesannete koostamisel muuseumide digitaliseeritud infot, gümnaasiumis oli rõhk rohkem infoedastussüsteemidel ja digivahenditel tänu millele seda infot saab salvestada, edastada ja kasutada. Näiteks pidid 9. klassi õpilased kirjeldama füüsikaliselt veimevakka ja 12. klassi õpilased hindama ühele Google otsingule kuluvat energiakogust.

Saku Gümnaasiumi füüsikaolümpiaadi parimad tulemused:

8. klass
I koht Kert Adams
II koht Hendrik Pärli
III koht Janell Lohk

9. klass
I koht Paul Kang
II koht Miia Triin Binsol
III koht Carmen Tiffany Tuisk

10. klass
I koht Diandra Tubli
II koht Johann Mattias Puuorg
III koht Joosep Fingling

11. klass
I koht Rauno Viil
II koht Anders Raudväli
III koht Kenno Niglas

12. klass
I koht Nikolai Ovtšinnikov
II koht Robin Piir

Olümpiaadil edukalt esinenud õpilastega jätkub ettevalmistus maakonna voorus osalemiseks.

Saku Gümnaasiumi füüsikaõpetajad
Gerrit Kanarbik
Maimu Torn

Saku Gümnaasiumi füüsikaolümpiaadi parimad tulemused:

8. klass
I koht Kert Adams