Saku Gümnaasiumi füüsika olümpiaad 15. oktoober Saku Gümnaasium

8. oktoobril osales 36 8. -12. klassi õpilast Saku Gümnaasiumi füüsika olümpiaadil. Selle aasta ülesanded olid loomulikult seotud Eestiga. 9. klassi ülesanded olid Eestile iseloomulike spordialade (kiiking ja naisekandmine) kohta, 10. klassi ülesanded olid saanud inspiratsiooni Eesti ajaloost ja loodusest. Näitena võib välja tuua kõigi gümnaasiumiklasside õpilaste ülesande, kus tuli leida Eesti Vabariigi vanus ööpäevades olümpiaadi toimumise hetkel. Esmapilgul lihtne ülesanne osutus päris keeruliseks, sest arvesse tuli võtta nii liigaastaid, kui ka seda, et ümardades ööpäevade arvu täisarvuks olümpiaadi enda toimumise päeva ei arvestatud.

Olümpiaadi tulemused:

I koht Raiko Malsroos
II koht Karl Johannes Kaskla
III koht Greete Kelli Aava

Õnnitleme! Võitjatega hakkame valmistuma maakondlikuks füüsika olümpiaadiks, mis sellel aastal toimub samuti Saku Gümnaasiumis.

füüsikaõpetajad
Gerrit Kanarbik
Maimu Torn

PS. Kui suur siis oli olümpiaadi toimumise ajal Eesti Vabariigi vanus ööpäevades?
Arvutus: Eesti Vabariigi vanus = 100 ∙ 365+25 (liigaastate lisapäevad) + 5 (sünnipäevajärgsed päevad veebruaris) + 31 + 30 + 31 + 30 + 31 + 31 + 30 (päevad märtsist oktoobrini) + 7 (oktoobri ööpäevade arv ümardatuna) = 36 751 ööpäeva

Olümpiaadi tulemused:

8. klass