Uudised

Marileen Nael 9. d klassist pälvis eriauhinna 03. detsember Saku Gümnaasium


Eesti Jahimeeste Selts, kelle vapilind on metsis,valis eriauhinna saajaks Saku Gümnaasiumi 15aastase Marileen Naela. Eesti Ornitoloogiaühingu korraldatud aasta linnu joonistusvõistlusele laekus 4000 pilti igas vanuses huviliselt. Meie koolist sai saadetud aasta linnu joonistusvõistlusele 6.-9.klassi õpilastelt 40 tööd.

Žüriiliikmete sõnul oli valikut teha väga raske, sest toredaid ja häid pilte oli väga palju. Kõik joonistajad olid tublid ja väärivad suurt paid,” kiitis osalejaid žüriiliige Eesti Ornitoloogiaühingu metsise ekspert Ivar Ojaste. Žürii hindas töid neljas vanuserühmas, auhinnad otsustati anda 17 joonistuse autorile 4000-st.

Eesti Jahimeeste Seltsi ajakirja Eesti Jahimees toimetaja Andra Hamburgi sõnul jäi Marileen Naela töö silma eripärase stiili ja väljenduse poolest. “Meie vapilind metsis tõuseb pildil esile nii kompositsiooni kui ka selle poolest, kuidas kunstnik on linnu uhket sulestikku ja olekut kujutanud,” selgitas Hamburg.

Aasta linnu joonistusvõistluse parimatest töödest koosnev näitus avati 23. novembril Tartu Ülikooli loodusmuuseumis. Näitus jääb avatuks 31. jaanuarini 2019. Vaadata saab Marileen Naela tööd ja teisi auhinnatuid joonistusi  Eesti Ornitoloogiaühingu Facebooki lehelt.

Aasta linnu joonistusvõistluse korraldamist toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. Joonistusvõistluse žüriisse kuulusid Tartu Kunstnike Liidu juhatuse esimees Markus Toompere, Tartu Lastekunstikooli direktor Piret Viirpalu, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi kunstnik-kujundaja Margot Sakson, Eesti Jahimeeste Seltsi esindajad Kärolin Kiis ja Andra Hamburg ning Eesti Ornitoloogiaühingu metsise ekspert Ivar Ojaste.

Koolisisesele eelvoorule oktoobrikuus laekus 109 tööd, millest 40 olid kõik omamoodi vahvad ja väärisid konkureerima teiste koolide joonistajatega. Kiitus kõigile osavõtjatele.

6.-7.klassi õpilasi juhendas õp. Helina Ailt ja 8.-9.klassi õpilasi õp. Laive Jürimaa. Töid aitas kooli esindama valida kunstiõpetaja Eda Piisang.

Eesti Jahimeeste Selts, kelle vapilind on metsis,valis eriauhinna saajaks Saku Gümnaasiumi 15aastase Marileen Naela. Eesti Ornitoloogiaühingu korraldatud aasta linnu joonistusvõistlusele laekus 4000 pilti igas vanuses huviliselt. Meie koolist sai saadetud aasta linnu joonistusvõistlusele 6.-9.klassi õpilastelt 40 tööd.

Žüriiliikmete sõnul oli valikut teha väga raske, sest toredaid ja häid pilte oli väga palju. Kõik joonistajad olid tublid ja väärivad suurt paid,” kiitis osalejaid žüriiliige Eesti Ornitoloogiaühingu metsise ekspert Ivar Ojaste. Žürii hindas töid neljas vanuserühmas, auhinnad otsustati anda 17 joonistuse autorile 4000-st.

Eesti Jahimeeste Seltsi ajakirja Eesti Jahimees toimetaja Andra Hamburgi sõnul jäi Marileen Naela töö silma eripärase stiili ja väljenduse poolest. “Meie vapilind metsis tõuseb pildil esile nii kompositsiooni kui ka selle poolest, kuidas kunstnik on linnu uhket sulestikku ja olekut kujutanud,” selgitas Hamburg.

Aasta linnu joonistusvõistluse parimatest töödest koosnev näitus avati 23. novembril Tartu Ülikooli loodusmuuseumis. Näitus jääb avatuks 31. jaanuarini 2019. Vaadata saab Marileen Naela tööd ja teisi auhinnatuid joonistusi  Eesti Ornitoloogiaühingu Facebooki lehelt.

Aasta linnu joonistusvõistluse korraldamist toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. Joonistusvõistluse žüriisse kuulusid Tartu Kunstnike Liidu juhatuse esimees Markus Toompere, Tartu Lastekunstikooli direktor Piret Viirpalu, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi kunstnik-kujundaja Margot Sakson, Eesti Jahimeeste Seltsi esindajad Kärolin Kiis ja Andra Hamburg ning Eesti Ornitoloogiaühingu metsise ekspert Ivar Ojaste.

Koolisisesele eelvoorule oktoobrikuus laekus 109 tööd, millest 40 olid kõik omamoodi vahvad ja väärisid konkureerima teiste koolide joonistajatega. Kiitus kõigile osavõtjatele.

6.-7.klassi õpilasi juhendas õp. Helina Ailt ja 8.-9.klassi õpilasi õp. Laive Jürimaa. Töid aitas kooli esindama valida kunstiõpetaja Eda Piisang.