Uudised

Füüsikaolümpiaadi piirkonnavooru Harjumaa tulemused 20. jaanuar Saku Gümnaasium


Seekord toimus füüsikaolümpiaad Viimsi uues riigigümnaasiumis. Kokku oli võistlustustules 73 füüsikahuvilist 19-st Harjumaa koolist. Neist 53 olid põhikooliõpilased ja 20 gümnasistid. 5 tunni jooksul tuli otsida lahendusi kümnele arvutus- ja kahele katseülesandele.


Saku Gümnaasiumist osales sellel aastal 6 õpilast. Gümnaasiumi arvestuses oli paremuselt teine meie kooli abiturient Rasmus Viil ja viies tema vend Rauno Viil (10. klass). Meie kooli esindasid ka Nikolai Ovtšinnikov (11. klass), Hanna Bulgarin (12. klass) ning 9. klassi õpilased Jaak Krusell ja Johann Mattias Puuorg.


Selle aasta olümpiaaditöös oli mitme ülesande koostamisel saadud inspiratsiooni saunast. Näiteks tuli arvutuste teel leida vastus küsimusele, kas on olulist vahet leili viskamisel kuuma või külma veega. Arvutused näitasid, et kivide temperatuurilangus on külma vee korral umbes kümnendiku võrra suurem.

 

 

 

Seekord toimus füüsikaolümpiaad Viimsi uues riigigümnaasiumis. Kokku oli võistlustustules 73 füüsikahuvilist 19-st Harjumaa koolist. Neist 53 olid põhikooliõpilased ja 20 gümnasistid. 5 tunni jooksul tuli otsida lahendusi kümnele arvutus- ja kahele katseülesandele.


Saku Gümnaasiumist osales sellel aastal 6 õpilast. Gümnaasiumi arvestuses oli paremuselt teine meie kooli abiturient Rasmus Viil ja viies tema vend Rauno Viil (10. klass). Meie kooli esindasid ka Nikolai Ovtšinnikov (11. klass), Hanna Bulgarin (12. klass) ning 9. klassi õpilased Jaak Krusell ja Johann Mattias Puuorg.


Selle aasta olümpiaaditöös oli mitme ülesande koostamisel saadud inspiratsiooni saunast. Näiteks tuli arvutuste teel leida vastus küsimusele, kas on olulist vahet leili viskamisel kuuma või külma veega. Arvutused näitasid, et kivide temperatuurilangus on külma vee korral umbes kümnendiku võrra suurem.