Emakeelepäeva etteütluse tulemused 15. märts Saku Gümnaasium

Emakeelepäeval, 14. märtsil kirjutasid 4.-12. klasside parimad õigekirjatundjad iga-aastast etteütlust “Viis lauset õigekirja”. Selgitati välja klassiti kõige paremad eesti keele tundjad.

4. klasside parim - Maira Noormägi (4.e)
5. klasside parim - Gert Grünberg (5.c)
6. klasside parim - Mia Roos (6.e)
7. klasside parim - Paul Kang (7.d)
9. klasside parim - Gloria Rannik (9.b)
10. klasside parim - Kristiina Verte (10.RE)
11. klasside parim - Laura-Liis Ulst (11.RE)
12. klasside parim - Marlene Kaljumäe (12.RE)

Kõige paremad etteütlused tegid Paul Kang ja Gloria Rannik, kellel mõlemal oli vaid kaks viga.

Õnnitleme kõiki tublisid kirjutajaid!

Laused, mida õpilased kuulmise järgi kirjutama pidid, olid järgmised:

1. Maailma pikim madu on võrkpüüton, kes võib kasvada 15(-)meetriseks, ja mürgiseim madu on Austraalias elav sisemaataipan.
  2. 2018. aastal ilmus Märt Väljataga koostatud teos „Väike inglise luule antoloogia“.
  3. „Ma ei ole tšikk, ma olen vanaema,“ ütles Eesti president Kersti Kaljulaid pressikonverentsil.
  4. 25. märtsil tähistame paastumaarjapäeva, iidset kevadpüha.
  5. Lürpides kuuma borši fajansstaldrikust, andis e-residendist newyorklane Eesti Ekspressi ajakirjanikule intervjuu idufirma käekäigust.

4. klasside parim - Maira Noormägi (4.e)
5. klasside parim - Gert Grünberg (5.c)
6. klasside parim - Mia Roos (6.e)
7. klasside parim - Paul Kang (7.d)
9. klasside parim - Gloria Rannik (9.b)
10. klasside parim - Kristiina Verte (10.RE)
11. klasside parim - Laura-Liis Ulst (11.RE)
12. klasside parim - Marlene Kaljumäe (12.RE)

Õnnitleme kõiki tublisid kirjutajaid!

Laused, mida õpilased kuulmise järgi kirjutama pidid, olid järgmised:

4. 25. märtsil tähistame paastumaarjapäeva, iidset kevadpüha.