22. võistujoonistamine ERMis 29. november Saku Gümnaasium

27. novembril 2018 kogunes Tartusse  ERMi 160 õpilast 32 üldhariduskoolist üle Eesti, et võtta osa järjekorras 22. võistujoonistamisest.

Seekordne võistlus oli pühendatud etnoloog Ants Viirese 100. sünniaastapäevale ning kandis pealkirja „Puud ja inimesed“.

Võistlejate ülesandeks oli joonistada pilt, millel on kujutatud üks ERMi näitustel leiduv ese, muster või pilt, ning mis haakuks võistluse teemaga.

Saku Gümnaasiumit esindasid joonistusvõistlusel järgmised õpilased:
Emma Maria Sepp 2g
Kertu Allik 2g
Anna Pauliine Kaare 5a
Emma Katariina Kaare 6c
Emilia Cardenas 9c
Karolina Kuusk 9d
Sandra Serena Sulin 11 maj
Kristina Mellik 11 hu

Joonistamiseks oli aega kaks ja pool tundi. Kasutada ei tohtinud vesilahustuvaid värve, ainult erinevaid pliiatseid ja markereid.

Teema oli keeruline. Joonistati muuseumis leiduvaid puidust esemeid, suhtuti kriitiliselt tänapäeval toimuvasse massilisse metsade mahavõtmisse, otsiti kontakte inimese ja looduse vahel.

Kõik Saku Gümnaasiumi õpilased joonistasid väga süvenenult ja nende tööd olid väga head.

Väga õnnestunuks võib pidada pastapliiatsijoonistust, mille tegi KAROLINA KUUSK, kelle töö pälvis 7.-9. klassi vanusegrupis 1. koha.

Oli väga tore ja meeldejääv päev!

Kiidan kõiki osalenud õpilasi !

Eda Piisang,

kunstiõpetaja

Saku Gümnaasiumit esindasid joonistusvõistlusel järgmised õpilased:
Emma Maria Sepp 2g
Kertu Allik 2g
Anna Pauliine Kaare 5a
Emma Katariina Kaare 6c
Emilia Cardenas 9c
Karolina Kuusk 9d
Sandra Serena Sulin 11 maj
Kristina Mellik 11 hu

Oli väga tore ja meeldejääv päev!

Kiidan kõiki osalenud õpilasi !

Eda Piisang,

kunstiõpetaja