1. ja 5. koht maakondlikult kunstiolümpiaadilt

6. veebruaril toimus Jüri Gümnaasiumis maakondlik kunstiolümpiaad. Igast koolist sai osaleda 2 õpilast, üks põhikoolist ja teine gümnaasiumiosast.
Saku Gümnaasiumit esindasid Avelin Sarapuu 9.c klassist ja Mart Nael 11. humanitaarsuunast.
Mõlemad õpilased pidid tegema kodutöö. Põhikooli ülesanne oli kujutada kohtumist loomaga ja gümnaasiumi õpilased kujundasid maalisarja teemal “Loodusvaatleja”.
Kohapeal oli mõlemal vanusegrupil vaja lahendada keeruline kunstiajalugu ja -termineid sisaldav test. Gümnaasiumi test eeldas ka, et õpilane on külastanud Kumu näitusi Ado Vabbe ja Egiptuse kunsti kohta. Loovülesandena pidi põhikool kleepima oma kodutööl joonistatud looma mahulise versiooni ja gümnasistid pidid ühest oma maalist tegema kas kubistliku või sürrealistliku variandi.
10.-12. klassi vanusegrupis saavutas 1. koha Mart Nael, kes lisaks huvitavatele maalidele oli väga hea teooriatundja. Mart esindab Saku Gümnaasiumit ka vabariiklikul kunstiolümpiaadil.
7.-9. klassi vanusegrupis saavutas 5. koha Avelin Sarapuu.
PALJU ÕNNE!
Eda Piisang,