Koolielu

Projektid

Erasmus+ Teaching Matters
Erasmus+ "Local Health for Global Health: Care and Share"

KEAT
"KEAT" projektis osalesid Saku Gümnaasiumi 6. klasside õpilased.

Koostöö Jaapani sõpruslinnaga

Jaapanis asub Saku sõpruslinn, mille nimi on samuti Saku. Kahe linna, Saku ja Saku, vaheline sõprussuhe tähistab tänavusel 2018 aastal 11 aastapäeva.
Jaapani Saku asub Nagano prefektuuris (Eesti mõttes maakond)  ja seal elab ligikaudu 100 000 elanikku 424 ruutkilomeetril. Tokyost (Jaapani pealinnast) 250 kilomeetri ehk umbes tunniajase kiirrongi sõidu kaugusel.
Nagano prefektuur asub sisemaal, mägises piirkonnas. Prefektuur on omakorda jaotatud 81 omavalitsuseks. Tegemist on põllumajanduspiirkonnaga, kus kasvatatakse puu- ja juurvilju, riisi ja lilli. Samuti on tegemist arenenud rajooniga. Seal asetsevad elektroonika-, trüki-, puidu-, tekstiili- ja toiduainete tööstused.

Jaapani nädala raames jagasid Jaapanit külastanud õpilased oma muljeid ja kogemusi.

Sõprussuhtest alguse saanud noorteprojekti raames kohtuvad kahe riigi Saku noored kaks korda aastas, sügisel ja suvel.
18. oktoobrist 25. oktoobrini viibisid Jaapanis taaskord kaheksa Saku valla õpilast (ja nende saatjad): Merilin Nurme, Marc-Kaspar Parts, Johanna Eliise Rannik, Toomas Ulmas ja Anne Kuldmäe Saku Gümnaasiumist ning Marcus Grünberg, Petra Laur, Mari-Liis Nöps, Jaagup Valtna ja Merle Kants Kurtna Koolist.