Koolielu

Tugiteenused

_________Uus info_______________________________

Saku Gümnaasiumi tugispetsialistidega saab tööpäeva jooksul võtta ühendust järgmiste kontaktide kaudu:

Kaie Toomet – tugisüsteemi juht. Kontakt: Stuudium, kaie.toomet@saku.edu.ee, Messenger 53426222

Eda Esperk –  sotsiaalpedagoog (algkool). Kontakt: Stuudium, eda.esperk@saku.edu.ee, 53086681

Marju-Riina Laugen –  sotsiaalpedagoog (põhikool). Kontakt: Stuudium, marjuriina.laugen@saku.edu.ee , Messenger, Skype, 58540190

Marko Jääger –  koolipsühholoog (klassid 1-5). Kontakt: Stuudium, marko.jaager@saku.edu.ee, Messenger, 56662690

Elise Lillemägi –  koolipsühholoog (klassid 6-12). Kontakt: Stuudium, elise.lillemagi@saku.edu.ee, Messenger, 53756567

Grete Tammeleht – sotsiaalpedagoog (põhikool). Kontakt: Stuudium, grete.tammeleht@saku.edu.ee, Messenger. (NB! Kontaktid kehtivad kuni 27.03.20)

Kaily Kalde –  eripedagoog (klassid 1-9). Kontaktid: Stuudium, kaily.kalde@saku.edu.ee, Messenger, 53417044

Kairi Zaletajev – logopeed, eesti keele õpiabiõpetaja (klassid 7-9). Kontakt: Stuudium, kairi.zaletajev@saku.edu.ee, Messenger.

Esmane psühholoogiline ja kriisiabi: E.Lillemägi, M.Jääger, K.Toomet, E.Esperk, M-R. Laugen

Hariduslike erivajadustega õpilaste toetamine: K.Kalde, K.Zaletajev

Väljaspool tööaega  on abiks üleriigilised abitelefonid:

Lasteabitelefon  116 111 –  abivajavatele lastele või nendest teatamiseks
(ka veebivestlus, vt lasteabi.ee; haldab Sotsiaalkindlustusamet)
Kriisitelefon  116 006  – esmase emotsionaalse toe ja abivõimaluste info saamiseks  (haldab Sotsiaalkindlustusamet)

NB!

Täpsem info

_______________________________________________

Häirekeskuse number on 112

Lasteabi number on 116 111

Kooli tugispetsialistide ülesanne on toetada õppeprotsessis õpilase arengut, võimetekohast õppimist ja sotsiaalseid oskuseid.

Tugisüsteemi juhi ülesandeks on kooli tugiteenuste koordineerimine ja arendamine; tugispetsialistide meeskonna juhtimine, koostöö korraldamine; võrgustiku loomine last ümbritsevate ametkondade vahel, võrgustikutöö korraldamine kooli tasandil; HEV- õpilaste ja nende vajaduste kaardistamine koostöös tugispetsialistide, õpetajate, õppejuhtidega; tugimeetmete rakendamine ja hindamine koostöös õppejuhtidega.

Sotsiaalpedagoogi ülesandeks on õpilaste sotsiaalsete oskuste hindamine ning tema eakohast tegutsemisvõimet takistavate tegurite analüüsimine, õpilase suhtlemisoskuse ja sotsiaalse pädevuse kujundamine ja toetamine; koolis esilekerkivate õpilaste sotsiaalsete ja koolikohustuse täitmist takistavate probleemide kaardistamine, nende ennetus- ja lahendustegevuste koordineerimine.

Koolipsühholoogi ülesandeks on õpilase psühholoogilist arengut ja õppeprotsessis toimetulekut mõjutavate tegurite hindamine; õpilase nõustamine isikliku elu, õppetööga ning vaimse tervisega seotud probleemidega toimetulekul, tunnetusprotsesside, vaimsete võimete, käitumis- ja suhtlemisoskuste arendamisel ning õpi- ja karjäärivalikute tegemisel; õpilase toetamine ning vanema ja kooli personali nõustamine kriisisituatsioonist väljatulekuks toe korraldamisel.

Eripedagoogi ülesandeks on õpilase arengu- ja õpioskuste taseme kindlaks tegemine ja tema arengut mõjutavate tegurite ning õpivajaduste välja selgitamine; õpetajate juhendamine ja nõustamine õpilase õppe planeerimisel ja läbiviimisel; õpiabi- või individuaaltundide ettevalmistamine ja läbiviimine.

Koolis rakendatavad tugiteenused ja -meetmed:

• ainealased konsultatsioonid;

• õpiabitunnid;

• individuaalse õppekava rakendamine ühes, mitmes või kõikides õppeainetes;

• õppimine väiksemas klassis;

• pikapäevarühm;

• koduõpe vanema soovil või tervislikel põhjustel;

• sotsiaalpedagoogiline, psühholoogiline, eripedagoogiline nõustamine;

• logopeedilised  ja eripedagoogilised õpiabitunnid.

Kooli tugispetsialistid

E-post: kaily.kalde@saku.edu.ee

_________Uus info_______________________________

Hariduslike erivajadustega õpilaste toetamine: K.Kalde, K.Zaletajev

Väljaspool tööaega  on abiks üleriigilised abitelefonid:

Lasteabitelefon  116 111 –  abivajavatele lastele või nendest teatamiseks
(ka veebivestlus, vt lasteabi.ee; haldab Sotsiaalkindlustusamet)

NB!

Täpsem info

_______________________________________________

Häirekeskuse number on 112

Lasteabi number on 116 111

Koolis rakendatavad tugiteenused ja -meetmed:

• ainealased konsultatsioonid;

• õpiabitunnid;

• individuaalse õppekava rakendamine ühes, mitmes või kõikides õppeainetes;

• õppimine väiksemas klassis;

• pikapäevarühm;

• koduõpe vanema soovil või tervislikel põhjustel;

• sotsiaalpedagoogiline, psühholoogiline, eripedagoogiline nõustamine;

• logopeedilised  ja eripedagoogilised õpiabitunnid.

Kooli tugispetsialistid

Kaie Toomet