Töövarjupäev 2011 Prindi
TÖÖVARJUPÄEV 17 novembril 2011 a.

Junior Achievement  Eesti korraldas Töövarjupäeva juba 16 aastat ja see on  muutunud gümnaasiumi õpilaste hulgas järjest populaarsemaks.

Töövarjupäev andis noortele võimaluse heita pilk täiskasvanud eduka inimese “päristöö” olemusse. Õpilased nägid, kuidas koolis õpitavad teadmised tööle asudes rakendust leiavad.
Ettevõtjat, juhti või spetsialisti tööpäeva protsessi jälgimine ilma sellesse sekkumata,  andis rohkesti infot antud elukutse ja töö iseloomu kohta.

Saku Gümnaasiumist osalesid Töövarjupäeval üheksateist 11 b  klassi õpilast.

Raido Tõnisson kandideeris vabariiklikul konkursil motivatsioonikirjaga ja osutus valituks G4S juhatuse esimehe Andrus Ossipi töövarjuks.

Noora Ustavil õnnestus kondiiter Heidi Parki töövarjuna saada rohkesti erialaseid teadmisi kondiitrifirmas, sest oma tulevikku näeb ta just kondiitrina.

Kristina Tomingas oli sel päeval Eesti Jalgpalli Liidus Aivar Pohlaku külaline. Kas teda huvitab jalgpall või juhtimine?

Margret- Erika Triik  sai ainulaadse võimaluse SA Põhja-Eesti Regionaalhaiglas jälgida kahte südameoperatsiooni , olles anestesioloog dr. Indrek Rätsepa töövari.

Rebecca Rebane oli Saku Päevakeskuse juhataja Anne Michelsoni töövarjuks ja kogus teadmisi teda huvitava sotsiaatöö valdkonnas.

Kaspar Kulli sooviks on õppida õpetajaks ja nii oli tema sel päeval meie koolis õpetaja Klaani töövarjuna.

Siim-Johan Ottep ja Kenet Vuks jälgisid kehalise kasvatuse õpetaja Madis Suurmäe tööpäeva.

Priit Kasemaa ja Karl Mahl olid noorsootöötaja Tiiu Nurmeotsa töövarjuks Saku Noortekeskuses.

Oskar Künnapuu oli koos oma isa Rain Künnapuuga teedefirmas RPK teed, et end kurssi viia firma juhtimisega.

Evely Auger jälgis ürituste korraldaja Kristjan Heina tööpäeva Kurtna Puhkekeskuses.

Sten Kangilaski viibis Kuusakoski OÜ-s, et jälgida Balti regiooni tehnika hoolduse juhi Jüri Kangilaski tööd.

Kristen Sooman täiendas oma teadmisi Rimi AS MRP juhi Katrin Soomani juures.

Andra Kivimäel õnnestus saada AD Altum tõlkekorraldaja Kadi Sutteri käest vajalikku infot, et edaspidi õppida tõlkijaks.

Kristen Tobias tegi kaasa Karell Kiirabi AS kiire ja teguderohke tööpäeva, varjutatavaks oli doktor Tamm.

Marie Valgma unistuseks on saada tätoveerijaks. Seda ta käiski vaatamas firmas Tatto Center.

Eva Maria Kõrvas soovib oma tuleviku siduda moemaailmaga. Moekunstnik Katrin Kotkas firmast Namarie oli lahkelt nõus soovitusi jagama.

Kõige kaugemal, Viljandi Huvikoolis, oli Töövarjupäeval Riin Uusna. Tantsuõpetaja ja liikumisõpetajate koolitaja Eve Noormets viis läbi koolituspäeva ja Riin sai sellest aktiivselt osa võtta.

Olenemata sellest, millise eriala inimese tööpäeva jälgiti, olid arvamused järgmised:

·        see päev õpetas rohkem kui kuu aega koolis
·        õpetas suhtlema erinevas vanuses inimestega
·        õpetas kuulamisoskust, mitte kuulmisoskust
·        andis teadmisi elukutse omandamise võimaluste kohta
·        mida teha (või mida mitte teha) mingisse firmasse tööle kandideerimiseks
·        kõik inimesed olid väga sõbralikud ja tahtsid anda võimalikult palju infot oma töö kohta

Töövarjupäevast teevad noored kogu klassile esitluse ja nii on võimalik paljude elukutsete kohta teada saada.

Tänan kõiki Töövarjupäeval osalejaid   vanasõnaga „Oma silm on kuningas“.

majandusõpetaja
Talvi Järv