Mängude valmistamise kokkuvõte Prindi

Mängud, mis muudavad meid paremaks

Saku Gümnaasium tähistas „vägivallavaba päeva” juba neljandat aastat. Seda päeva tähistatakse tavalisel 20. novembril, seoses ÜRO laste õiguste konventsiooni vastuvõtmise aastapäevaga. Sellel aastal täitus vastava seaduse rakendumisest 20 aastat. Koolis peeti seda päeva väikese hilinemisega (29.11.2011), erinevate mängude valmistamise võistlusega.

Valmistajatel tuli valida mängu tüüp, koostada mäng ja juhend.

Mänge valmistati kokku 41, kõige väiksemad koostajad olid 1.c klassi õpilased koos õpetaja Maarja Tuulega ja vanemad osavõtjad olid 9.a klassist.

Kõige rohkem oli lauamänge, kuid oli ka tehtud teisi: memory game, liikumismänge, ristsõnu ja mõistatusi. Kõik mängud ja mängujuhendid pandi välja õpilastele uudistamiseks kooli raamatukokku. Õpilased said valida enda lemmikmängu ning hääletada selle poolt.

1.- 4. klassini olid kõige usinamad mängu koostajad 2.a klassi õpilased (juhendajaks õpetaja Kersti Kivi), kes valmistasid kokku 12 mängu.

Kõige paremaks mänguks hääletati õpilaste poolt 4c klassi lauamäng, koostajad Säde Järvekülg, Made Järvekülg, Merily Adams, Katarin Mägi, Liis Rehemaa. Kokku esitas võistlusele 4c klass 6 mängu.

Tublimatest tasub veel esile tõsta 3c klassi õpilaste Getriin Riimand ja Elisabet Raigi valmistatud mäng, mida on võimalik mängida nii laual kui ka põrandal. Samuti Kent Ruht (3a) ja Sandra- Keitli Ruht (2a) ilusa viimistlusega lauamäng.

5.-9. klasside arvestuses tuli ülekaalukalt võitjaks 7c klassi „Kuulimäng”, mis oli valmistatud puust ning erines teistest mängudest oma materjali ja teostuse poolest.

Ära tuleb märkida ka 6c klassi „Põrandamäng”, mis meeldis paljudele õpilastele.

Eriline tänu töö- ja tehnoloogiaõpetajale Aare Ulmasele, kes valmistas õpilastele mängimiseks lauatennise. Vastav mäng on populaarne nii suurte kui ka väikeste seas.

Kõik mängud, mida koostati ning valmistati leiavad kasutamist meie enda kooli algkooli õpilaste seas.

Kooli tugisüsteemid tänavad kõiki õpilasi, lapsevanemaid ja õpetajaid, kes võtsid vaevaks meie mängude valmistamise võistlusest osaleda.

Kindlasti mängime neid mänge, mis muudavad meid paremaks!