YFU keeletuur 2015/16 Prindi

YFU

Youth For Understanding (YFU) on rahvusvaheline mittetulunduslik organisatsioon, mis pakub haridusliku eesmärgiga kultuurivahetusprogramme enam kui 60 riigis.

YFU rahvusvahelise õpilasvahetuse moodustas 1951. aastal Dr. Rachel Andresen. Tänapäeval osaleb vahetusprogrammides igal aastal 5000 õpilast üle maailma vanuses 15-18 aastat.

YFU organisatsioonide võrgustik on rahvusvahelise õpilasvahetuse maastikul tuntud juba 60 aastat, kui esimene grupp noori Saksamaalt ja Austriast suundus Ameerika Ühendriikidesse vahetusaastale. Sellest ajast peale on enam kui 250 000 noort osalenud YFU kultuurivahetusprogrammides.

Mittetulunduslik YFU Eesti rahvusvaheline õpilasvahetuse organisatsioon loodi 1992. aastal. Esimesed õpilased said võimaluse minna välismaale samal hetkel, kui Eesti vabanes ja taastati Eesti Vabariik. Sellest ajast peale on Eestist käinud välismaal üle 1300 keskkooliõpilase ning Eestis üle 300 välisõpilase.

YFU õpilased käisid meie koolis oma tegemisi tutvustamas kolmel korral. Nooremate õpilaste seas oli asja vastu suur huvi.