Kaitse end ja aita teist 2015/16 Prindi

Kaitse end ja aita teist

"Kaitse end ja aita teist" on põhikooli õpilastele mõeldud koolitus, mis käsitleb pääste, politsei ja esmaabi valdkonda.

Koolitusprogrammis KEAT omandavad eluks vajalikke ohutusalaseid teadmisi 6. klasside õpilased. Koolitusprogramm on koostatud põhikooli riikliku õppekava ja seda läbiva turvalisuse teema alusel. Lapsi õpetavad oma ala asjatundjad Päästeameti Põhja päästekeskusest, Põhja prefektuurist ja Eesti Punase Risti Tallinna Seltsist.

KEAT koolituse läbinud õpilane oskab aidata teisi, tagades seda tehes ka enda ohutuse. Ta oskab käituda tulekahju korral, teab ohutu ujumise põhitõdesid ja oskab uppujat märgates tegutseda. Ta teab, kuidas turvaliselt liigelda, millal helistada hädaabinumbril 112 või pöörduda abi saamiseks politsei poole. KEAT programmis on lapsed omandanud põhilised esmaabivõtteid, oskavad tegutseda verejooksu, põletuse või luumurru korral.

Kaitse end ja aita teist“ projekti juhib Harjumaal ja Tallinnas Päästeameti Põhja Päästekeskus.

Saku Gümnaasiumis toimus 2015/16 õppeaastal 6. klassidele kaks loengut.

Veebruaris Politseiameti loeng.

Märtsis Päästeameti loeng.

Mai lõpus toimus Murastes KEAT laager, kus pandi proovile õppeaasta jooksul omandatud teadmised.