Jaapani klubi Prindi

Jaapani klubi

2014/15

Saku on ainus Eesti omavalitsus, kel on sõpruslinn Jaapanis. Meie valla sõpruslinna nimi on samuti Saku.

Eelmisel õppeaastal alustasime ka oma koolis aktiivsemalt Jaapani tutvustamisega. Toimus Jaapani teemanädal.

Gümnaasiumi õpilastele käis esinemas Jaapani kultuuriatašee hr Ato, kes

tutvustas meie õpilastele Jaapani ja Eesti vahelisi sidemeid, rääkis kultuurist.

Meie algkooli lastele toimusid origami õpetuse tunnid. Kooli külastas Aikido klubi, kes demonstreeris meie põhikooli ja algkooli õpilastele oma oskusi.

Täiskasvanutele toimusid erinevad jaapaniteemalised töötoad. Oli ikabana, sushi ja kalligraafia töötuba.

Koolimaja oli kaunistatud jaapaniteemaliste plakatitega.

2015/16

Sel õppeaastal otsustasime luua Kurtna Kooli ja Saku Gümnaasiumi õpilastest Jaapani klubi. Klubisse saavad astuda õpilased, kellel on huvi Jaapani kultuuri vastu. Klubi on mõeldud 14-16aastastele õpilastele. Klubis saadakse ülevaade sellest, kuidas Jaapanis jaapanlastega suhelda, õpitakse

viisakusreegleid ja igapäevakombeid.Toimub keeleõpe.

2016 a sügisel on 8 klubi liikmel võimalik sõita Jaapanisse.

Jaapani klubi üritused 2105/16 õppeaastal

Kohtumine meie judoliidu presidendiga Avo Põhjalaga.

Kohtumine R.B. Bramanisega,

Jaapani kultuur, kombed, haridus, jne. Plakatite konkurss. Ühine filmivaatamine.

Kohtumine Priit Jõega

Jaapani keele tunnid, õpetaja Maarja Jano.