Tugisüsteemi ennetustöö 2014/15 Prindi

Tugisüsteemide ennetustöö 2014/15

Nali on pingest või stressist vabastaja;

huumor on tsivilisatsiooni loodud vältimatute pingete leevendaja (Grumet).

Käesoleval õppeaastal on Saku Gümnaasiumi tugisüsteemid suunanud tähelepanu positiivse nalja, huumori ja naeru tähtsusele ning teemanädal „Nali , naer ja huumor pingete maandajana“ keskendub just sellele, kuidas koolipingega huumori abil toime tulla. Huumorisoon ei ole inimesele asjata antud. Koomilise külje tabamine asjades, mis meid ärritavad või masendavad, ja selle peale naermine kaitseb liigse psüühilise pinge eest. Nali kergendab suhtlemist, aidates raskematest küsimustest kergemalt üle saada. Stressi vastu kaitseb huumor meid eelkõige sellega, et ta parandab meie enesehinnangut, aitab hetkeks põgeneda reaalsusest, probleemide keskelt, ning lihtsustada meie olevikku, tulevikku ja minevikku.

• Tugisüsteemi teemanädal „Nali , naer ja huumor pingete maandajana“ toimub 20.-25.04.2015.

Naer on terviseks :D

Anekdootides on alati terake tõtt

ja õnnelik inimene on see,

kes oskab enda üle naerda

ja naeru läbi paremaks muutuda.

Mõned lõbusad laste ütlemised kooli teemadel

Loodusõpetus: Loomade keha asub tavaliselt pea taga ja käpad tolknevad allpool.

Inimeseõpetus: Kui raha üldse ei ole, siis paljud hakkavad vaesteks.

Mida vanemaks inimene saab, seda kallimaks lähevad ta hambad.

Ajalugu: Trooja hobune oli ainult väljast hobune. Seest oli see vagunelamu.

(TÄHEKE 31. oktoober 2011)