Projektid 2008_2009 Prindi

Projektid 2008/09. õ.a.

ÕPILASTELE suunatud projektid

2008/09. õppeaastal osales Euroopa Noorteparlamendi töös Saku Gümnaasiumi 11a klassi õpilased Jane Tsirna, Kertu Laura Tampõld, Daisy Talpsepp, Kristina Eesmets, Linda Luig, 11b klassi õpilane Sigrit Sepper (ENP Eesti rahvuslik sessioon Tartus, okt 2008) ja Anna-Liisa Altmets (ENP rahvusvaheline sessioon Rennes`is, Prantsusmaal, okt-nov 2008) ning Kertu Laura Tampõld osales täiendavalt veebruaris 2009 Naantalis, Soomes toimunud Soome rahvuslikul sessioonil. Delegaadid valis välja ja valmistas sessioonideks ette Piret Limperk.

Loe lisaks: SAKU SÕNUMID, 21.11.2008 / Nr 21 (250)

23. veebruaril 2009 külastas Saku Gümnaasiumi projekti „Tagasi kooli” raames Swedpankis töötavad Helen Parmas, Kaido Kaarli; ning demograaf Tiina Metsalu. Tunde anti gümnaasiumiastmes.

Projekti „Tagasi kooli“ näol oli tegemist Vabariigi presidendi ja sihtasutuse Noored Kooli

poolt algatanud laiapinnalise projektiga, mille eesmärk on tugevdada koolide ja ülejäänud

ühiskonna vahelist koostööd.

Programmi kohta leiab lähemat informatsiooni aadressil www.nooredkooli.ee.

14. mail 2009 toimunud Euroscolal esindasid Eestit Saku Gümnaasiumi õpilased ja seda tänu edule septembris 2008 toimunud Euroopa-teemalisel viktoriinil, mille viis läbi Euroopa Parlamendi Infobüroo Eestis ja kus saavutati 9. koht.

Strasbourgis käis 25-liikmeline õpilasdelegatsioon: Kelli Eilart, Oliver Kuldmäe, Preedik Sallaste, Kerlyn Jüriväli, Ardo Kantemus, Liis Kuusk, Sigrid Reinvelt, Siim Sadrak, Priit Kasari, Karel Kirss, Mihkel Näks, Sander Rebane, Gert-Kristjan Rungi, Siim Pajula, Kristina Eesmets, Linda Luig, Carmen Rooväli, Daisy Talpsepp, Kertu Laura Tampõld, Kätlin Kekk, Anna Lutter, Riin Rehemaa, Sigrit Sepper, Anni Ulmas, Kristi Läti; ning õpetajad Taivi Õigus, Kersti Vissov ja Piret Limperk.

Loe lisaks: SAKU SÕNUMID, 22.05.2009 / Nr 10 (262)

Lisaks osalesid saku Gümnaasiumi õpilased projektides „Müra pole muusika“ (juhendajad õp Gerrit Kanarbik, Laive Jürimaa) , „Töövarju päev“ (juhendaja õp Talvi Järv)

ÕPETAJATELE suunatud projektid

2008. aasta novembris oli Piret Limperk`il ja SG füüsikaõpetajal Gerrit Kanarbikul Junior Nordlus programmi raames võimalus tutvuda taani haridussüsteemi ja koolikorraldusega. Meie võõrustajaks oli Kopenhaagenis asuv Frederiksbergi Tehnika Gümnaasium.

2008. aastast käivitunud Põhja- ja Baltimaid hõlmava Nordplus programmi eesmärgiks on tugevdada ja arendada Põhjamaade hariduskoostööd ning anda oma panus Põhja- ja Baltimaade ühisesse haridusmaastikku. Programm toetab teiste hulgas mobiilsust ja projekte. Nordplus Juunior alaprogramm arendab ja tugevdab koolidevahelist koostööd; edendab hariduse kvaliteeti ja toetab haridusuuendust; toetab hea kogemuse levitamist.

2009/10. õppeaasta

Austrias asuv Linz`i Rahvusvaheline Kool (Linz International School Auhof) on valinud meie kooli üheks oma koostööpartneriks-sõpruskooliks. Koostöötingimustes lepiti kokku mais 2009, mil Austria õpetaja Claudia Povysil külastas Saku Gümnaasiumi ja projektis osalevate õpilaste esialgne nimekiri pandi kokku Linzis toimunud õpetajate kokkusaamisel, kus SG esindas P.Limperk.

2009/10. õppeaastast algav koostööprogramm annab mõlema kooli umbes 20-le 10.-11. klassi õpilastele võimaluse õppida 2 nädalat partnerkoolis, tutvuda teineteise kultuuriga, lihvida inglise ja saksa keele oskust. Õpilased majutatakse peredesse. Elamiskulud kompenseerib vastuvõttev pool, õpilaste kanda jäävad reisikulud. Õpilasgrupile ja neile saatvatele õpetajatele on lisaks koolipäevadele ette valmistatud kultuuriprogramm.

19 Austria õilast ja 2 õpetajat on Saku koolis 25. sept – 9. okt 2009; meie õpilased ja õpetajad Piret Limperk, Eda Piisang ja Riin Jürgenson on Austrias 28.mai – 11.juuni 2010.