Tähed särama Prindi
Swedbanki pressiteade:
Noorte ettevõtlusprojektid saavad ligi 30 000 euro väärtuses toetust

Novembri keskpaigas sai kokku "Tähed Särama" komisjon, kes valis 82 laekunud projekti seast välja kaheksa laureaati, keda Swedbank toetab kokku ligi 30 000 euroga. Toetust said nii uued algatused kui ka projektid, mis on juba mõnda aega edukalt tegutsenud.

Komisjoni esimehe, Swedbanki ettevõtete panganduse juhi Robert Kiti sõnul oli seekordsete laureaatide seas juba kaks eelmise aasta finalisti. "Toetame suurima hea meelega neid noori, kelle ideed arenevad ja on kestlikud. Näiteks Saku noore ettevõtlusklubi formaadist võib kasvada välja mudel, mida ka teised maakonnad saavad kasutada,“ ütles Kitt.

Edu jätkub ja kasvab
Tänavuste võitjate seas on juba ka jätkuprojekte. Näiteks sai möödunud aastal konkursilt „Tähed särama” toetust Gert-Kristjan Rungi, kes lõi mullu Saku ettevõtlike noorte klubi. Selle tegevuse edasiarendamiseks ja tutvustamiseks esitas noormees taotluse ka sel korral ning edukalt. Gert-Kristjan plaanib projekti raames välja töötada mudeli, mida saaksid edukalt kasutada ka teised maakonnad.

Projekti seekordne eesmärk on suurendada Saku vallas noorte huvitegevuse võimalusi ning edendada ettevõtlikku mõtteviisi. Projekti raames antakse valla ettevõtlikele noortele kord kuus võimalus end koolituste ja huvitavate visiitide kaudu harida. Kord aastas on igaühel võimalus korraldada mõni ettevõtlusteemaline üritus, näiteks konverents, õpilasfirmade laat, või kirjutada noortele suunatud ja ettevõtlikkust propageerivaid artikleid ning tutvustada ettevõtlikku mõtteviisi koolides.

Gert-Kristjan on oma taotluses kirjutanud, et alates üheksandast klassist on tema hobi ettevõtlus. Sellest annab tunnistust pikk nimekiri ettevõtmistest, milles ta on juba ka kaasa löönud.