Algkooli uudised Prindi
Emakeelenädal algkoolis
10.03.2015
Sellel nädalal toimuvad algkoolis erinevad tegevused, mis on seotud meie emakeelega.

Esmaspäeval kohtusime kirjanik J.Vaiksooga. Tema kirjutatud raamatute lugemist alustasime juba veebruaris. 3.a klass valis kirjaniku poolt kirjutatud luuletuste seast mõned ning illustreeris need.
Teisipäeval toimus etlejate konkurss.Žürii otsusel olid parimad: Mariann Koik 1.c, Joonas Rohtla 2.e, Silvia Tupits 3.a, Nora Liisa Suislepp 4.a. Eripreemia said Monika Alu 1.b- vahva omaloomingu esitus ning  Hannes Jõgevest ja Markko Marten Müür 1.e- julge esitluse eest.
Klassides kirjutati etteütlused.

Kolmapäeval toimus emakeele olümpiaadid. Igast klassist osales võistlusel 5 õpilast. Klassides viidi läbi emakeele viktoriinid.

Olümpiaadide tulemused:

1.klassid

1. Marie Karo 1.b
  2. Eneli Tender 1.b
          Monika Alu 1.b
      3. Jenni Mõttus 1.c
      4. Inger Uutsalu 1.d
      5. Marta Reinart 1.c
2.klassid
  1.  Gloria Peeters 2.c
  2. Emma Kaare 2.c
  3. Liisi Lipso 2.a
  4. Maarja Liisa Polman 2.c
  5. Kert Adams 2.a
3.klassid
  1. Paul  Kang 3.d
  2. Eliise Põlluvee 3.c
  3. Silva Tupits 3.a
  4. Sandra Tarlap 3.c
      5. Marin Raba 3.c
Neljapäeval kirjutati ja illustreeriti J.Vaiksoo luuletusi. Tublimad mõistatuste ja kõnekäändude tundjad osalesid maakondlikul võistlusel Kiilis.

Täname kõiki osalejaid ja korraldajaid!