Algkooli uudised Prindi
Keskkonnapäev
03.06.2014
Saku Gümnaasiumi algkoolis toimus 30. mail keskkonnapäev .

Prügi sorteerides teed heateo loodusele ja keskkonnale. Meie mängisime prügidetektiive ja uurisime, millist prügi me iga päev tekitame ja mida sellega peale hakata. Õppisime prügi sorteerima. Iga klass sai harjutada ka oma käega prügi panemist õigesse konteinerisse. Rääkisime, mida jäätmetest teha saab. Vaatasime näitust jääkmaterjalide meisterdustest. Saime teada, milliseid taaskasutusmärke on pakenditel ja mida need tähendavad, õppisime neid ka joonistama. Üllatusi pakkus see, et plastpudelist saab teha fliisi ning kui kogud 120 cm virna vanapaberit, siis säästad metsas ühe puu. Meisterdasime ka ise munakarbist vurre ning pidasime vurritamisturniire. Panime õpitud teadmised proovile viktoriinis. Tublid 4. klassi õpilased tegid ka vahva prügiräpi ja etenduse. Oli väga tore ja õpetlik päev!

õpetaja Eva Ool