Algkooli uudised Prindi
Etluskonkurss "Vanarahva lood"
04.11.2012
Tähtedest saab kokku sõna, sõnadest lause ja lausetest luuletus või jutt.

Oi, kui palju ilusaid luuletusi ja jutte meie kooli õpilased olid pähe õppinud ja olid nüüd valmis neid esitama juba zürii ees. Tore, et kauaaegne eesti keele õpetaja Helle Parmas ja palju-palju aastaid raamatukogus juhatajana töötanud Helle Pärlin leidsid aega meile külla tulla. Hea, et ka kaks suure kooli õpilast tahtsid teada, kuidas me loeme ja jutustame.

Võistlejaid oli kokku 27. Luuletused rääkisid ürgajast, kodust, lapsepõlvest, rehepeksust, vokist jms. Ka kõik lood pajatasid  ammustest aegadest.

Lugemist alustasid 3.klassid, sest nemad juba teavad, mis on esinemine laval. Siis said sõna 2.klassid. Ja nüüd asusid lavale kõige väiksemad. Uskumatu, kui tublid ja tragid need 1.klasside etlejad olid. Õpetajad pabistasid asjatult. Siis väike paus ja edasi juba lugude rääkimine. Palju põnevat!

Kokkuvõtteid kuuldust oli sellel aastal kerge teha, sest zürii oli väga üksmeelne.

Mõned kommentaarid: Super! Ta on lavapoiss! Kõik paigas! Ta oli loomulik, vaba! Tubli! Hea hääl!

Kõik lapsed olid väga-väga tublid. Aga ... .

Igast klassikomplektist saame saata ühe lapse edasi võistlema teiste maakonna koolide õpilastega.

Need lapsed on: Markos Vilu (1.klass), Artur Ulmas( 2.klass), Mia Rosenberg (3.klass) ja Elisabet Raig.(4.klass).

Aitäh kõigile lastele ja nende õpetajatele tehtud töö eest.

Kokkuvõtte konkursist, mis toimus neljapäeval, 1.novembril tegi õpetaja Sirje.