Algkooli uudised Prindi
SG rahvatantsijad osalesid rahvatantsufestivalil!
18.05.2010
15.-16. mail toimus Jüri Gümnaasiumis ja Rae Kultuurikeskuses järjekordne koolinoorte rahvatantsufestival.
Juba viies, juubelihõnguline festival oli eriline selle poolest, et osavõtjate hulgas oli meeldivalt palju noorterühmi. Tantsulapsi tuli üle Eestimaa Jürisse 35-st rühmast üle 600. Saku Gümnaasium on sellel üritusel osalenud juba neljal korral. Seekord esindasid meid 3. ja 4. klassi tantsurühmad - kokku 42 last ja 4 õpetajat.
Üritus algas maastikumänguga, mille korraldasid lastele Jüri skaudid ja gaidid. Kahe tunni vältel tuli Jüri alevikus üles leida kümmekond kontrollpunkti, kus lahendati lustakaid ülesandeid.
Festivali raames toimus kaks toredat kontserti. Esimene neist oli laupäeval, kus astusid üles kõik festivalil osalenud rühmad ja teine pühapäeval Jüri tammikus, kus esitati omaloomingulisi tantse. Meie 4. klassi laste loodud „Kallis Kati“ oli üsna omanäoline.
Lisaks sportlik-tantsulistele ettevõtmistele toimus ka rahvatantsualane viktoriin, mille meie tantsulapsed mõlemas vanuserühmas võitsid.
Suur tänu tublidele tantsulastele, nende õpetajatele ja ürituse korraldajatele.