Algkooli uudised Prindi
Kontsert ,,Sipsik“
20.10.2016
Oktoober algas uues korpuses vahva muusikapäevaga ja jätkus 18.oktoobril Tallinna Filharmoonia noorte filharmoonia sarja kuuluva kontserdiga "Sipsik".

Eno Raua lasteraamatuklassikast pärit tekstidele on helilooja Rasmus Puur loonud suurepärase, emotsionaalse ja väga värvika muusika. Tallinna kammerorkestri ja näitleja Anu Lambi filigraanses koostöös tulid esitusele sellised tuttavad lood nagu "Anu ja Sipsik vaatavad tihaseid", "Sipsik võitleb herilastega", "Sipsiku lend kuule" jt. Kaasaelamisrõõmu jätkus ka suurtele!

Keelpillidest koosneva kammerorkestri musitseerimine oli kaasahaarav, emotsionaalne ja ülimalt professionaalne, vahva oli näha, kuidas muusikud ise esitatavast materjalist rõõmu tunnevad. Klaveril esines väga veenvalt Tallinna Muusikakeskkoolis alles 8.klassis õppiv Viola Asoskova.

Kontserdi muljeid:
Õpetaja Kati Kurig: "Teisipäeva hommikul kell 9 olid kõik uue korpuse õpilased-õpetajad oodatud aulasse, et nautida tõeliselt südantsoojendavat muusikalist lugu, lausa kuuldemängu!
Anu Lamp oma võrratu häälega..., muusika, mis tõi külmavärinad ihule.... Muusika ja lugu Sipsikust toetasid teineteist ja lõid täiusliku terviku. Lapsed vaatasid ja kuulasid suu ammuli, üritades püüda ka kõige vaiksemat nooti. See oli super-võluv kontsertelamus!"

2e klass: "Raamatud on vahest igavad, aga muusika tegi selle nii ägedaks."
"See lugeja oskas nii ilmekalt lugeda!"
"Muusika oli uinutavalt ilus!"
"Ma ei ole kunagi sellisel kontserdil käinud. Natuke on kohe kahju, et ma muusikakoolis ei käi."

Tallinna Filharmoonia järgmine "Sipsiku" kontsert on 29.10.16 kell 12.00 Tallinna Mustpeade majas. Soovitame soojalt minna kuulama!

Õpetajad Kati Kurig ja Lana-Maria Peterson