Algkooli uudised Prindi
Emakeele nädal algkoolis.
18.03.2016
Emakeele nädal sai avapaugu esmaspäeval.
Tulemused olid järgmised:

1. klasside parimad olid: I koht Sofia Tara 1. d, II koht Grete Gross 1. e, III koht Birgit Pihl 1. d
2. klasside tublimad olid: I koht Iris Vühner 2. d, II koht Trevor Maltis 2. a, III koht Marie Karo 2. b

3. klasside järjestus: I koht Liisi Lipso 3. a , II koht Meribel Kangert 3. c, III koht Mia Roos 3. e

Esmaspäeval selgus ka õpilaste küsitluse tulemusel ilusaim u-tähega algav sõna, milleks osutus sõna UNISTUS.

Teisipäeval ja kolmapäeval kirjutati klassides etteütlusi ning selgitati välja klasside parimad etteütluse kirjutajad. Tublid õigekirja tundjad olid: 1. a Katariina Kang, 1. b Gerttu Mia Tomson, 1. c Amanda Karindi, 1. d Birgit Pihl, 1. e Oscar Seppel, 1. g Teele Saarits, 2. a Gregor Kolon, 2. b Marie Karo, 2. c Jenni Mõttus, 2. d Inger Uutsalu, 2. e Rebekka Paas, 3. a Marleen Mägi, 3. b Anette Ärm, 3. c Karola Heintalu, 3. d Emma Pallase, 3. e Mia Roos.

Neljapäeval kohtus algkoolipere kirjanik Mika Keräneniga, kes rääkis lastele oma teekonnast kirjanikuks saamisel, tutvustas oma raamatuid ning vastas laste küsimustele ja jagas autogramme.

Neljapäeval selgitati ka välja 1.- 4. klasside parimad etlejad, kes asuvad Saku Gümnaasiumi esindama maakondlikul konkursil. Kooli etluskonkursi võitjad olid: 1. kl Sander Virks, 2. kl Mirell Soome, 3. kl Gloria Peeters, 4. kl Mathias Andro Männamets.

Reede oli emakeeleviktoriini päev. Igas klassis toimus võistkondlik keelealane viktoriin.

Reedel tehti emakeelenädalast kokkuvõtteid - kuulati etluskonkursi parimate luuletuse esitusi ning autasustati olümpiaadi ja etteütluse parimaid.

Kokkuvõtte tegi õpetaja Eva Ool.