Saku Gümnaasiumi õpilased olid väga edukad Harjumaa korvpalli meistrivõistel
09.10.2015
8.oktoobril Jüris toimunud Sportlandi Harjumaa 3x3 korvpalli etapil tulid meie poisid tagasi suure hulga medalitega.
Osalesime turniiril viie võistkonnaga ning koguni neli jõudsid esikolmikusse. 4-5. klassi poiste  seas jõudis finaali võistkond koosseisus Joonas Kirs, Mathias Maalder,  Ramon Egert Valgma ja Tommi Valgma, kus tuli tunnistada Keila Kooli poiste paremust. Lähedal finaali pääsule olid ka Geir Hans Sügis, Robin Kägo ja Egert Veldi, kuid nemad kaotasid poolfinaalis lisajal kõige napimalt just finaalis võidutsenud Keilale. Lähedal oli finaal jätta ainult Saku poiste siseasjaks, kuid mõni sekund enne normaalaja lõppu ei suutnud me tabada vabaviset. Tublit mängu näitas ka meie kolmas võistkond koosseisus Alan Sassi, Rikard Morten Maksing, Asser Rõuk ja Christian Chidi Echere, kuid neil jäi täna medalitest natuke puudu.

6-7. klassi poistel kulges turniir sama stsenaariumi järgi, nagu väiksematel. Finaali pääses nimeliselt meie "teine" võistkond koosseisus Oskar Older, Villem Noot ja Lars Leppik, kes pidid seal tunnistama Keila paremust. Finaalist jäid välja Oliver Toom, Uku-Kaarel Mõtte ja Ralf Sander Suvinõmm, kes kaotasid hiljem finaalis võitnud Keilale lisaajal.
Saku poistel oli võimalus mäng võita, sest 4 sekundit enne lõppu juhtisime veel punktiga.

Taavi Vilba