Keemia viktoriini lõppvoor pühapäeval, 17.mail Tartus
18.05.2015
Meie 8.klassi 5 õpilast: Greete Kelli Aava, Marlene Kaljumäe, Liisa Aan, Emili Järv ja Gloria Prants osalesid kahe võiskonnaga Tartu Minna Härma Gümnaasiumis keemia viktoriini lõppvoorus.

Lapsed olid väga tublid, kogusid soliidse arvu punkte, väärt kogemusi ja saavutasid 10. ja 11. koha. Meie kaheksandikud konkureerisid 9.klasside õpilastega ja järgmisel aastal olles veel ühe aastakeses keemiat juurde õppinud on nad kindlasti tugevamal stardipositsioonil .

Küsimused ja ülesanded olid intrigeerivad. Näiteks paluti silma järgi välja mõõta kindel ml arv vett ja 5 g soola. Kontrolliti taevamärkide ja keemia seoste tundmist. Taheti teada saada reaktsiooni, mis pole võimalik anaeroobsetes bakterites, aga toimub inimorganismis. Ilma perioodilisustabeli kasutamise võimaluseta tuli välja nuputada ühe keemilise elemendi nimetus ja tähtsamad omadused, mille kohta oli vaid antud jrk. nr 80. See oli elavhõbe, mis ainukese metallina on toatemperatuuril vedelas olekus. Samuti küsiti lubjakiviga ja tema laguproduktidega ehitusplatsil toimuvaid reakstioone.

Viktoriinil osalemine andis õpilastele esinemiskogemusi ja -julgust, laiendas silmaringi, toetas entusiasmi ja ühtekuuluvustunnet ja jättis järjekordse helendava märgi maha eesti noorte keemikute atlasel.

Täname ja õnnitleme tublisid noori!

Anna Kikkas