Loodusteaduste olümpiaadist
16.03.2015
14. veebruaril toimus Viimsi Keskkoolis loodusteaduste olümpiaadi Harjumaa piirkonnavoor.
Osales 23 õpilast 4 koolist (Kiili, Saku, Saue, Viimsi). Üle Eesti osales eelvoorus kokku üle 400 õpilase.
Meie parim Greete Kelli Aava saavutas maakonnas 6. koha ja üleriigilises koguarvestuses 99. koha.
Saku Gümnaasiumit esindasid ka Evelyn Pil, Laura Susanna Lätte, Marlene Kaljumäe, Tom Enriko Kelt, Olav Kristjan Kasterpalu, Raiko Malsroos, Vanessa Johanson, Herki Piirmaa ja Kätlin Ristlaan.

Olümpiaaditöö oli mahukas nagu tavaliselt (25 lk) ja laialdasi teadmisi nõudev, sisaldades füüsikat, keemiat ja bioloogiat lõimivaid ülesandeid. Selle aasta ülesannete teemadeks olid kütuselisandid, freoonid, radoon, libateadused, transpordi liigid ja inimese termoregulatsioon.

Gerrit Kanarbik
füüsikaõpetaja