Informaatikaviktoriin Kobras lõppfinaali tulemused.
16.02.2015
„Kobras” on üldhariduskoolide õpilastele mõeldud informaatikaviktoriin, mille teemaderingi mahuvad küsimused arvutite riist- ja tarkvarast, turvalisusest, arvutieetikast, arvutus- ja
sidetehnika ajaloost, arvutitega seotud matemaatikast, loogikast ning informatsiooni mõistmisest ja tõlgendamisest üldisemalt.
Arvestust peetakse kolmes vanuserühmas: benjaminid (6.–8. klass), juuniorid (9.–10. klass) ja seeniorid (11.–12. klass)
Viktoriini II voor (finaal) toimus 14.–15. veebruaril 2015. a. Tartus.
Esimesel päeval külastasid õpilased IT-firmasid Nortal ja Regio ning kuulasid Heiki Roletski (CGI Eesti) huviloengut päästeameti infosüsteemist.
Teisel päeval toimus viktoriin ning lisaks sai kuulata Margus Niitsoo loengut krüptograafiast, Shahab Anbarjafari loengut robootikast ja Meelis Roosi loengut infosüsteemide haldamisest.

1. Liis Rehemaa (7.c klass) – I järgu auhind ja preemiareis SciFestile.
(SciFest on igaaastane rahvusvaheline festival, mis toob kokku tuhandeid kooliõpilasi ja õpetajaid, et avastada uusi kogemusi ja õppida tundma uusi teaduse ja tehnoloogia keskkondi. SciFest toimub igal aastal aprillikuus Soomes Joensuus).
2. Helin Sinisaar II järgu auhind (7.c. klass)
3. Marko Paumere III järgu auhind (8.a. klass)

4. Liisa-Lotta Kuusk (7.a klass)
5. Mariel Peetson (8.a klass)
6. Robin Loorpuu (8.a klass)
7. Mari-Liis Prunt (6.c klass)

Suur, suur tänu tublidele õpilastele.

Informaatikaõpetaja Eha Kask