TEADUSLAHING
09.02.2015
Teisipäeval 27.jaanuaril toimus Saue Gümnaasiumis Eesti Maaülikooli poolt korraldatud Teaduslahingu Harjumaa piirkondlik voor.
Kolmeliikmelised võistkonnad lahendasid 5 ülesannet, millest iga ül. lahendamiseks oli aega 20 minutit. Ülesandeid oli bioloogia, tehnoloogia, astronoomia ja meditsiini valdkonnast. Teaduslahingu eelvoorudes lõid üle Eesti kaasa 156 kolmeliikmelist võistkonda 102 koolist! Harjumaal osales 13 võistkonda 8 koolist. Meie kooli esindasid 3 võistkonda ja saavutasid järgmised tulemused:
II koht 8.klass „Kolm naist paadis“: kogusid 78 p ja jäid väga napilt alla I koha omanikule, nad ületasid kogutud punktidega ka Tallinna vooru parima tulemuse, mis oli vastavalt 66,2p.
Eelvooru ülevabariigilises arvestuses saavutasid nad 5.koha (vabariigi  kõrgeim tulemus oli Tartus 94 punkti)
Liisa Aan
Marlene Kaljumäe
Greete Kelli Aava
V koht 9.klass „Teaduse kiisud“ : kogusid 70 p
Hanna-Lisa Kuslap
Liisa-Lii Tamme
Gerda Koidumäe
VII koht 9.klass „Saku“ : kogusid 62 p
Helger Õun
Liisa Marie Kerner
Henri Harri Laiho
„Kolm naist paadis“ meeskonna tagasiside üritusest on järgmine:
Teaduslahing oli hea vaheldus tavalisele koolipäevale. Ülesanded arendasid loogilist mõtlemist ja saime uusi teadmisi. Pärast ülesannete lahendamist oli meil võimalus kuulata harivat loengut maailma metsanduse kohta. Jäime oma päevaga rahule!”
"Saku” meeskonna tagasiside üritusest on järgmine:
Oli väga tore võistlus. Meie võistkonnale meeldis kõige rohkem kahendsüsteemi ülesanne. Järgmisel korral võiks ka lisaülesandeid olla.

Õnnitleme tublisid õpilasi!

Anna Kikkas