Edukas õppeaasta algus spordivõistlustel
15.09.2014
Saku Gümnaasium osales 11. septembril Harjumaa koolidevahelistel meistrivõistlustel staadionijooksudes. Võisteldi neljas erinevas vanuseklassis ning kõigile oli kavas 3 teatejooksu.
Pendelteatejooksus läks kõige paremini 8 – 9 klasside õpilastel, kes suutsid 21 võistkonna seas võistluse võita. Meie teised klassirühmad saavutasid pendelteatejooksus 2 neljandat kohta ja ühe kuuenda koha. Järgnevalt olid kavas lühikesed teatejooksud ehk 4 x 50 m jooks ja 4 x 100 m jooks. Seal esinesid kõige paremini 6 – 7 klasside poisid, kes saavutasid 2. koha ja 6 – 7 klasside tüdrukud, kes saavutasid 3.koha. Päeva lõpetasid pikemad distantsid ehk 4 x 400 m tüdrukutel ja 4 x 800 m poistel. 15 võistkonna seas olid kõige kiiremad meie kooli 8 – 9 klassi tüdrukud ning 6 – 7 klassi poisid saavutasid tubli teise koha 17 võistkonna seas.
       Kõige kirkamad medalid võitsid meie koolile küll 8 – 9 klasside õpilased, kuid kooli edusse panustasid kõik klassirühmad. Olime igal alal ja igas vanuserühmas stabiilselt esikuuikus ning meil ei ebaõnnestunud ükski teatejooks – olime üks vähestest koolidest, kes jäi disklahvita määruste rikkumise pärast.
        Kokkuvõttes saavutas meie kool Kose ja Jüri Gümnaasiumi järel kõrge kolmanda koha, mis on õpetaja arvates väga hea saavutus. Meie kooli 48 liikmelisest võistkonnast käib kergejõustikutrennis võib-olla vaid kümmekond õpilast, teised õpilased käivad enamasti jalgpalli- , korvpalli- , suusa- , taipoksi- või mõne muu spordiala trennis. Siinkohal tahakski nende alade treeneritele suur-suur aitäh öelda, sest meie edus on palju Teie tööd. Samas näitab see seda, kui perspektiivikas meie kooli võistkond järgnevatel aastatel oleks kui varem ka natuke teatevahetust harjutaks. Suur tänu kõigile õpilastele, kes kooli esindama tulid !

Riho Siil
kehalise kasvatus õpetaja

8 – 9 klasside võidukas pendelteatejooksu võistkond :

1)      Lyselle Toom
2)      Laura – Maria Vahimets
3)      Lizette Tarlap
4)      Kelli Maripuu
5)      Karoliina Alpius
6)      Renee Zirk
7)      Helger Õun
8)      Kevin Terask
9)      Marko Paumere