Koolinoorte suvemängud "Meri ja päike"
18.08.2014
Meie kooli viis õpilast said sellel suvel võimaluse osaleda Kärdlas toimunud Eesti koolinoorte IX suvemängudel “Meri ja päike”.
 Esimesel päeval toimus vihma ja pilvi trotsides iga-aastane sõprusteatejooks, kus erinevate maakondade noored läbisid koos Kärdlas kulgeva raja ning finišeerisid supelrannas, kus jätkus aktiivne tegevus võrkpalliplatsil, Mölkky väljakul, vees, discgolfi rajal ning skyjumpi batuutidel. Õhtul toimus rongkäik, läbi linna keskväljaku, ametlikule avamisele Kärdla Linnapargis, peale mida suunduti disko- ja tutvumisõhtule Kärdla sadamas asuvasse Villalattu. Teisel päeval osaleti meeleolukal maastikumängul, mis toimus Kõpu metsade mägistel küngastel. Punktides tuli lahendada erinevaid mõistatusi, panna proovile oma jõud ning olla täpne. Rajalt naastes oldi küll väsinud ning mõned põlved marraskil, aga rõõm laste näol oli püsiv. Samuti sai igaüks kellel jaksu oli ronida Kõpu tuletorni tippu. Sama päeva hommikupoolikul koristati üheskoos prügist puhtaks üle poole Hiiu valla rannapiirist. Ka teine õhtu veedeti Villalaos tantsides ja seltskonnamänge mängides. Kolmandal päeval tuli läbida meeleolukas ning väga mitmekülgne teatevõistluste programm.
Päev lõpetati taas Kärdla Linnapargis, kus Eesti Koolispordi Liidu president Lauri Luik tänas kõiki osalejaid, korraldajaid ning abilisi. Iga õpilane, kes suvemängud Hiiumaal veetis, sai endale vähemalt ühe uue sõbra ning suure energialaengu, et uuele kooliaastale vapralt vastu astuda. Järgmisel aastal kahjuks enam samad õpilased sellel üritusel osaleda ei saa (mida kõik osalejad kindlasti sooviksid) ning osalemise võimalus tekib uutel soovijatel. Positiivseid emotsioone ja kogemusi antud ürituselt jagavad teiega meeleldi Lizette Tarlap, Laura-Maria Vahimets, Janely Carmel Allik, Andrei Printsev, Helger Õun ja õpetaja Karin Vassil.