Head tulemused loodusteaduste olümpiaadilt
02.04.2014
Äsja kuulutati välja 8. märtsil Viimsis toimunud loodusteaduste olümpiaadi tulemused.

Harjumaal kujunes olümpiaad mõõduvõtmiseks vaid meie ja Viimsi Keskkooli vahel (meil 8 õpilast ja Viimsist 9 õpilast). Kui meeskondlikus arvestuses oleks meie tänu ühtlaselt tugevale tasemele napilt võitnud, siis parimad tulemused (1. ja 2. koht) jäid Viimsile.

Meie parim Joosep Raudväli saavutas maakonnas 3. koha, mis üleriigilises koguarvestuses andis 83. koha. Maakondlikus arvestuses võitlesid ennast esikuuikusse veel Liisa Marie Kerner (5. koht) ja Henri Harri Laiho (6.koht).

Meie kooli esindasid veel Henni-Maria Johanson, Emili Järvela, Jaagup Voomets, Helger Õun ja Renee Zirk.

Üle Eesti kokku osales eelvoorus pea 300 õpilast. Olümpiaadi töö oli mahukas nagu tavaliselt(22 lk ja 150 punkti) ja laialdasi teadmisi nõudev, sisaldas füüsika, keemia, bioloogia ja geograafia ülesandeid. Ülesannete mitmekülgsusest annavad aimu juba nende pealkirjad: "Hindenburg", "Nisupõld", "Roolijoodik" ja "Aardekoobas".

Gerrit Kanarbik

füüsikaõpetaja