Tulemusi Harjumaa koolide kergejõustiku meistrivõistlustelt
13.03.2014
12. märtsil osalesid meie kooli õppur-sportlased edukalt Harjumaa koolide kergejõustiku meistrivõistlustel. Õpilased oli jagatud nelja erinevasse vanuserühma.
Kõige nooremas rühmas osalesid kuni 5.klassi õppurid. Meie kooli esindasid poistest Ralf-Sander Suvinõmm(5b), Kaspar Kallas(5b)ja Edvin Kabanen(5c).Ralf-Sander oli 60m jooksus(9,07) väga hea tehnikaga viies, kusjuures medalikohast jäi lahutama vaid 0,05 sekundit ja kaugushüppes kuues(3.98). Edvin saavutas targa jooksuga 600m jooksus 8.koha
tulemusega 2.04,19. Kaspar tegi oma parima tulemuse kõrgushüppes 1.20-ga ja sai 12. koha ning 60m jooksus oli ta ajaga 9,72 üheksateistkümnes.

Teises vanuserühmas võistlesid 6.-7.klasside õppurid. Meie kooli esindasid poistest Cardo Sikk(6B), kes pälvis väga hea jooksuga 60m distantsil 4.koha ajaga 8,40. Henrik Jõesalu sai võitlusliku esinemise eest kaugushüppes tasuks tubli 6.koha tulemusega 4,55. Ken Kiiver hüppas kõrgust 1,35 ja saavutas 7.-8. koha jagamise. Indrek Pihl vaatas hoolega pealt vanemate poiste kuulitõuke võistlust, et siis minna ja oma parim sel alal anda. Tulemuseks 9.koht, mille andis tema pikim tõuge 8.97. Nii endale kui ka mulle valmistas tõelise üllatuse 1000m jooksus väga targa jooksu teinud Kairo Kõrgend ajaga 3.13,72, mis andis tubli viienda koha.

Kolmas vanuserühm oli 8.-9. klasside õppurid. Meie kooli esindusse kuulusid selles rühmas Henri Petrutis, Rando Kuriks ja Nikita Kirejev. Siit tulid ka meie poiste kõige kõrgemad kohad sel võistlusel. Henri tegi väga ilusa stardi 60m jooksus ja tagas sellega endale hõbemedali! Aeg oli 7,80. Kaugushüppes pingutas ta ka kõvasti aga jäi siiski napilt medalita. Tulemusega 5.53 tuli neljas koht. Endale serveeris Rando hea taktikalise jooksuga 1000 meetris ajaga 3.02,05 suure üllatuse. Tasuks väga hinnaline hõbemedal! Pärast jooksu kommentaari andes tõdes Rando, et jäi siiski veel ka veidi varu. Usun, et järgmisel võistlusel saab ta alla 3 minuti piiri. Nikita kordas kõrgushüppes oma selle talve parimat tulemust kõrgushüppes 1,55 ja sai sellega viienda koha. Kuulitõukes sai ta kirja 10,21 ,mis andis tubli kaheksanda koha.

Viimasesse vanuserühma kuulused 10.-12. klasside õppurid. Meie poolt olid võistlustules Georg Kaseorg, Silver Zoova , Rain Alev ja Cris Koppel. Georg jäi kaugushüppes esimesena medalita ehk siis oli neljas tulemusega 5,34 ning 60m jooksus sai ta ajaga 8,08 üheteistkümnenda koha. Silver sai kõrgushüppes 10.koha. Rain tõukas 6 kilost kuuli 9.47
ja tulemuseks kaheksas koht. Viimasena oli neist võistlustules Cris, kes jooksis välja tubli üheksanda koha 1000 meetris tulemusega 3.10,76.

Oli vahva spordipäev, mis jääb, ma usun, meelde neile tublide noorhärradele, pikemaks ajaks. Kui veel ka trennis neid alasid korralikult harjutada, siis võib lati palju kõrgemale seada.

Ootan poisse kergejõustiku trenni, et saaksite end paremini proovile panna.
Trennid on 2 korda nädalas ja tasuta!

Aivar Villems
kehalise kasvatuse õpetaja