Head tulemused füüsikaolümpiaadilt
04.03.2014
8 õpilast esindas meie kooli 1. märtsil toimunud füüsika olümpiaadi piirkondlikus voorus Viimsis.

Parimad tulemused saavutasid: 9. klassi õpilane Sten Ärm, kes võitis põhikooli arvestuses 2. koha ja 11. klassi õpilane Liisi Raudväli kes sai 1. koha Gümnaasiumi arvestuses. 5.-7. kohta põhikooli arvestuses jäi jagama Madis Peterson.
Kohtadega võistlejaterivi keskel andsid endast parima ka 8. klassi õpilased Helger Õun, Joosep Raudväli ja Andrei Printsev, 9. klassi õpilane Karl Hendrik Leppik ning abiturient Karin-Liis Tambaum.

Naljaga pooleks võib öelda, et võitsime ka vastupidavuses, sest 2 õpilast Saku Gümnaasiumist kasutasid ära pea kogu ülesannete lahendamiseks mõeldud 5 tundi. Järjekindlus viib sihile!

Olümpiaadil osales kokku 41 õpilast kuuest Harjumaa koolist. Nendest 26 õpilast põhikooli ja 15 gümnaasiumi osas.

Ülesanded oli võrreldes koolis õpitavaga üpris keerulised. Näiteks oli mõlemas vanuseastmes sama ülesanne kingatalla sisse peidetud mobiililaadijast, kus küsiti millise teepikkuse läbimisel mobiili aku täituks. Õige vastus oli 44 km.

Gerrit Kanarbik

füüsikaõpetaja