Informaatikaviktoriin „Kobras”
25.02.2014
Viktoriiniks valmis!
Saku Gümnaasiumi õpilased osalesid aktiivselt üldhariduskoolide õpilastele mõeldud informaatikaviktoriinil „Kobras”, mille teemaderingi mahtusid küsimused arvutite riist- ja tarkvarast, turvalisusest, arvutieetikast, arvutus- ja sidetehnika ajaloost, arvutitega seotud matemaatikast, loogikast ning informatsiooni mõistmisest ja tõlgendamisest üldisemalt.
Viktoriini I voor toimus 2.–9. detsembril 2013. a. Miksikese keskkonnas veebipõhise kontrolltööna. Vabariiklikku vooru pääses edasi meie kooli 8 klassi õpilane Henri Laiho maksimaalse punktide arvuga, jagades eelvoorus I kohta.

Suur tänu ka teistele tublidele osalejatele

Viktoriini II voor toimus 15.–16. veebruaril 2014. a. Tartus. Lõppvooru kutsuti 47 õpilast üle Eesti, osales 41 õpilast. Välja anti kaks I järgu, kolm II järgu ja neli III järgu auhinda. Henri jäi jagama 9 kohta.

Esimesel päeval külastasid õpilased IT-firmasid Nortal, Playtech ja Regio ning kuulasid Heiki Roletsky (CGI Eesti) huviloengut GIS-112 süsteemist. Teisel päeval toimus viktoriin ning lisaks osalesid õpilased ProgeTiigri töötubades ja kuulasid Jaak Vilo (TÜ ATI) huviloengut arvutiteadlaste elust.

Päevad olid pingelised kuid huvitavad.

Tubli Henri, soovime sulle ka edaspidiseks nutikat lahendamist viktoriinidel.

Eha Kask
informaatikaõpetaja