Õpilaste ja õpetajate võistkonna tubli tulemus TEADMISTE VÕISTLUS 2013
03.12.2013
Tallinna linn viib igal aastal läbi  toreda ürituse - TEADMISTE VÕISTLUS
Järjekorras üheksas võistlus toimus 28.11.2013. Tallinna 21.Koolis.
Sellest võistlusest võtavad osa õpilaste ja õpetajate ühine võistlus (2 õpilast ja 2 õpetajat).
Seekordsel võistlusel oli kohal 41 Tallinna kooli ja külalisvõistkonnaks oli kutsutud meie kooli võistkond. Meie võistkonda kuulusid: Liisi Raudväli 11.kl., Rain Alev 12.kl. ja õpetajad Anna Kikkas ja Kersti Vissov.  4 korda 25 minuti jooksul tuli võistkonnal lahendada 4 valdkonna ülesandeid:

Teema 1 –Reaalained.
Keemia (keemilise reaktsiooni tunnus- värvi muutus), matemaatika (kell), informaatika (algoritmiline mõtlemine), füüsika (masskese), majandus (maksud).
Selles voorus läks meil väga hästi- saavutasime 36 punkti. Ainsana sai keemiast 12 (max) punkti meie kooli võistkond! Ka informaatikas saavutasime 12 (max) punkti.
Reaalainetes saavutas meie kooli võistkond 2.koha, meist jäi ettepoole ainult Tallinna Reaalkool.

Teema 2 –Humanitaaria.
Muusika (kuulamine), lingvistika (tundmatu keele analüüs), filosoofia (loogikaülesanne), kultuur (internet, televisioon, raadio), tervishoid (keha füsioloogia ja ainevahetus). Selles voorus saime 29 punkti.

Teema 3 – Loodus ja keskkond.
Arva ära! Eesti lennundus (ajalugu ja tänapäev), keskkond (elurikkus e. bioloogiline mitmekesisus), loodus (kalad Eesti vetes), Lõuna- Eesti (vaatamisväärsused, piirid, piirialad). Ka selles voorus läks väga hästi- saavutasime 36 punkti.

Teema 4. – Eesti Vabariik 95.

Meie võistkonna kaks tugevamat ala olid reaalained ja loodusained kus mõlemas valdkonnas saavutasime 36 punkti.

Auhindadeks saime väärtuslikud raamatud ja meened.

Kindlasti tuleks kiita kogu Saku Gümnaasiumi õpetajaskonda, kes teevad väga head tööd, et meie õpilastel ( Rainil ja Liisil) on sellised suurepärased teadmised.

Kersti Vissov
geograafiaõpetaja