TÖÖVARJUPÄEV
19.11.2013
Saku Gümnaasium on liitunud Junior Achievement EESTI majandusõppe programmiga 2005 aastal. Programmi üks osa on rahvusvaheline Töövarjupäev ja see toimub 21.novembril.
Töövarjupäev annab noorele võimaluse heita pilk täiskasvanud eduka inimese “päristöö” olemusse. Õpilased näevad, kuidas koolis õpitavad teadmised tööle asudes rakendust leiavad.
Õpilane jälgib 4-5 tunni vältel varjuna ettevõtjat, juhti või spetsialisti tööpäeva protsessi sekkumata. Seega ei sega “töövari” jälgitava päevaplaani. Suurema kasu saamise eesmärgil jagab töötaja vastavalt oma võimalustele töö kohta infot.

Töövarjupäeva eesmärk on ergutada noortes inimestes huvi ettvõtluse ja majanduse vastu, aidata tajuda seost hariduse ja tulevaste karjäärivõimaluste vahel soovitud elukvaliteedi saavutamiseks.
Sel aastal võtab töövarjupäevast osa 13 õpilast.

Talvi Järv
majandus- ja ettevõtlusõpetaja