Geograafia ainenädal koolis.
05.11.2013
46. nädalal ( 11.-15.nov.) toimub Saku Gümnaasiumis järjekordne geograafia ainenädal.
Eesmärgiks on õpilastes huvi tekitamine ja säilitamine geograafia kui õppeaine vastu.
Samuti selgitame välja tublimad geograafiatundjad koolis ja väljaspool kooli toimuvatel võistlustel.
Ainenädala kavas:

• Geograafiaolümpiaadi koolivoor 7.- 12.kl. ( 11.,12., 14., 15.nov.). Olümpiaad viiakse läbi õppetundides ( NB! Ülesanne lahendamisel võib kasutada Maailma-ja Eesti atlast, mobiiltelefoni ja arvutit – viimased 2 pead ise soovi korral kaasa võtma).
  • 14.nov. osaleb 5 õpilast ( 5.a ja 7.a kl. ) Keskkonnaameti poolt korraldataval veeteemalisel viktoriinil „ Puhas vesi hõlmab elu“. Ürituse raames toimub kohtumine ka Mart ja Fred Jussiga, kes räägivad hüljestest. Üritus toimub Tallinnas hotellis EUROOPA.
  • 10.-12.kl. õpilastele toimuvad Statistikaameti külalislektori poolt loengud „ GIS geograafiatunnis“ ( 11.,12,. Ja 14.11.).
  • 8.klasside 2 võistkonda ( 6 õpilast ) osalevad maakonnas Saue koolis geograafia teemapäeval teemal PARASVÖÖTME METSADE FLOORA ( 19.11.).
  • 20.11. osaleb 7.a kl. ülemaailmse geograafianädala raames Rahvusraamatukogus GIS päeval. Osaleme konverentsil ja arvutiklassis toimuval võistlusel „Veebipõhised kaardid vanadest kaartidest – atraktiivsed kaardilood“ saab meie koolist osaleda 2 õpilast. Päeva raames on meil võimalik külastada Rahvusraamatukogu fonde koos giidiga.
  • 5.a ja 7.-12.kl. õpilased saavad tuua kaasa kodus valmistatud lühiloo ühest taliolümpiamängude toimumise linnast. Töödest kujundame näituse klassi.

Kersti Vissov
 geograafiaõpetaja