Marten Männi – maailmameister jetispordis.
29.10.2013

Maailma parim jetipoiss on 6.klassi õpilane Marten Männi, kes tõi esikoha Eestisse maailmameistrivõistlustelt.

Saku Gümnaasiumi õpilane tuli 13.oktoobril jetide rajasõidu maailmameistrivõistlustel World Finals USA-s Lake Havasus võitjaks klassis Ski Junior 8- 12.

Suurfavoriidiks peeti Martenist aasta vanemat Max Kingi Kanadast, kes esimese finaalsõidu ka võitis, Marten oli teine. Teises sõidus käis Martenil võitlus Kingsiga viimase kurvini ja Eesti poisil õnnestus maailmameistritiitel endale napsata. World Finals, mis seekord toimus 32.korda, on jetispordi suurvõistlus USA-s, kus oli kohal ligi 400 sõitjat 34 riigist üle maailma. USA-s on riikide arvu poolest vaid olümpiamängud olnud suurem spordiüritus.

Palju õnne, maailmameister Marten Männi! Õnnitleme ka Marteni vanemaid!

Kersti Vissov

geograafiaõpetaja