Reedel 12.04. toimus Tartu Ülikoolis keemia huvipäev
15.04.2013
Sinna oli kutsutud Eesti tublimate 8.klasside keemikute seas Harju maakonna keemia  piirkondliku olümpiaadi võitjana meie kooli 8.kl. õpilane Sten Ärm.
Huvipäev algas piduliku autasustamistseremooniaga ülikooli peahoone  aulas. Enne auhindade üleandmist räägiti õpilastele ülikooli  põnevast ajaloost ja rebastetradistiooni tekkest.

Huvipäeva pärastlõunane osa jätkus TÜ CHEMICUM- i hoones.  Tegemist on kaasaegse loodusteaduste keskusega. Osalenud õpilastel oli  võimalus külastada modernset ja väga hubast keemiaraamatukogu,  proovida kätt laboris vee kareduse määramisel tiitrimise meetodiga. Pärast seda näidati õpilastele põnevat "paukude ja plahvatuste"  videot, mida saatis topeltekraanilt ruumiline animatsioon, kus oli  näidatud katsetes osalenud ainete molekulide ruumiline struktuur.

Sisukas päev möödus kiiresti ja peagi, 5. mail tuleb Stenil taas  Tartu tee ette võtta, et osaleda loodusteaduste olümpiaadi  eksperimentaalses lõppvoorus. Hoiame talle pöialt.

Anna Kikkas
keemiaõpetaja