Gümnaasiuminoorte head tulemused inglise keele olümpiaadil
10.12.2012
10.-12.klasside inglise keele olümpiaadi koolivoor toimus 30. novembril ning maakondlik voor 7.detsembril.
30.novembril toimus 10.-12.klassi õpilaste inglise keele olümpiaadi koolivoor, kus osales 28 õpilast. Kuulamise- ja lugemisoskuse ning keelestruktuuride tundmise põhjal selgitati välja parimad, kes kooli maakondlikus voorus võiksid esindada.
10. klasside arvestuses osales kõige enam õpilasi, kellest parimateks osutusid:
Mirjam Henno          10RE (92 p)
Valdo Taevere          10PR (88 p)
Toomas Liik                10HU (81 p)
10.klasside tulemused teevad erilist rõõmu, sest kirjutasid nad ju endast vanemate koolikaaslastega ühte ja sama tööd.

11. klasside arvestuses olid tublimad:
Diana Jõessar              11PR (94 p)
Triin Evard                   11RE (92 p)
Karina Telling  11HU ja Tõnis Piip 11RE (mõlemil 78 p)

12. klasside arvestuses osutusid parimateks:
Oliver Kuldmäe           12RE (98 p)
Mattias Kõosalu          12RE (96 p)
Norman Madis            12HU (95 p)

Gümnaasiumiastme üleriigilise inglise keele olümpiaadi Harjumaa voor toimus 7.detsembril Saku Gümnaasiumis. Meie kooli õpilastel tuli rinda pista noortega Jüri, Kiili, Kose, Kuusalu, Loksa, Maardu, Paldiski, Saue, Tabasalu, Turba ja Viimsi koolist. Piirkondlik voor koosnes kahest osast: kuulamisosast ja keelestruktuuride ülesannetest. Kuigi arvestust peeti klasside kaupa, pandi oma teadmised proovile vaid ühes vanusegrupis: 10.-12.klassi õpilased. Seega kirjutasid kõik õpilased ühte ja sama olümpiaaditööd.

Ainsana esindas 10. klassi meie koolist Valdo Taevere, kes saavutas 10.koha.
11. klasside arvestuses osales maakonna koolidest kokku 12 õpilast, kelle hulgast saavutasid meie õpilased väga head tulemused:
Diana Jõessar              I koht
Triin Evard                   II koht

Ka abiturientidel läks väga hästi. 12. klasside arvestuses  osales maakonna koolidest kokku 22 õpilast, kelle hulgast saavutasid meie õpilased märkimisväärsed tulemused:
Oliver Kuldmäe           I koht
Norman Madis II koht (läks jagamisele kolme õpilase vahel)
Mattias Kõosalu          III koht

Erilist tunnustamist väärib Oliveri tulemus, kelle töö ületas II vooru pääsemise lävendi ning kel on võimalik osa võtta üleriigilise inglise keele olümpiaadi lõppvoorust.

Kiitus ja tänu kõigile häid tulemusi näidanud õpilastele!
Tänud ka kolleegidele, kes aitasid õpilasi olümpiaadideks ette valmistada ja olümpiaaditöid parandada: Sirje Roots, Kaire Tampere ja Silja Ild.

Taivi Õigus
inglise keele õpetaja