Head tulemused üleriigiliselt esseekonkursilt
03.12.2012
Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed (MISA) ning Haridus- ja Teadusministeeriumi korraldatud kodanikupäeva esseekonkursil „Kuidas aitab sport tunnetada Eesti kodanikuks olemist?“ noppisid Saku Gümnaasiumi õpilased kuus auhinnalist kohta.
Kahes vanuseklassis anti eraldi välja üks esimene ja kolmas koht ning kaks teist kohta.

7. - 9. klasside õpilaste hulgas said II koha 9.klasside õpilased Gert Müür ja Liis Viljamäe ning III koha Taavi Ustal.

10. - 12. klasside voorus tunnistati II koha väärilisteks Fred Antoni ja Kadi-Liis Laaspere esseed ning III kohale tuli Stina Kaldma (kõik 12. klassist).

„Esseedes tsiteeriti spordi kasulikkust, räägiti sportlase tarkusest, spordi osast äris ning poliitikas, sportlase uhkusest saavutatud tulemuste üle, sportlaste erinevast tunnustamisest, aga ka Londoni olümpiamängudest ning selle seostest Eestiga. Sporti nähti enamasti positiivses võtmes, kuid esseed käsitlesid ka alkoholi ja narkootikumide levi spordis,“ kommenteeris ürituse koordinaator Toivo Sikk.

Kristiina Noormets
ühiskonnaõpetuse õpetaja