Töövarjupäev 2012
29.11.2012
22. novembril Töövarjupäeval osalenud gümnaasiumi noored jäid päevaga väga rahule ja ühine arvamus oli, et üks päev võib rohkem õpetada kui mitu nädalat koolis. Tööinimesed olid sõbralikud ja püüdsid oma ametit tutvustada võimalikut mitmekülgselt.
Mõned noortepoolsed arvamused Töövarjupäevast:

Keith Karula
Olin Töövarjupäeval Saku Sporting treeneri Jan Harendi juures. Terve tööpäev oli seotud jalgpalliga. Algkooli poiste treeningul olin vaatleja ja pildistaja, teistel aga aitasin kaasa treeningute läbiviimisel. Päeva lõpus mõistsin, et treeneri amet nõuab ülimat kannatlikkust ja oskust ennast maksma panna. Kuna olen tegelenud juba aastaid ka ise jalgpalliga, siis kavatsen tulevikus hakata treeneriks väikesele treeninggrupile.

Laura Hirv
Minu unistuseks on saada juuksuriks. Töövarjupäeval olin ilusalongi“Iris“ juuksur Ave-Ly Kuttiga. Minu jaoks oli tööpäev huvitav, sest sain teada õigeid juuksevärvimise nippe, juuste lõikamist ja patside punumist. Terve päev jalgadel osutus üsanagi väsitavaks, kuid see oli mõnus väsimus.Nüüd tean päris kindlasti, et just see amet on minu jaoks õige.

Debby Titson
Varjutasin Justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika analüüsitalituse nõunik Jakko Sallat. Tema tööks on erinevate analüüside kirjutamine ja dokumentide lugemine. Osalesin ka koosolekutel ja seal arutati kooli- ja perevägivallaga seonduvat. Seadustesse tehakse parandusettepanekuid, et elu muutuks turvalisemaks ja suurt tähelepenu pööratakse ennetustööle. Jakko Sallal on kahekordne kõrgharidus, ta on hea suhtleja ja tähelepanelik kuulaja.

Lauretta Kubbi
Käisin sisekujundaja ametit uurimis Aatrium Sisustuskaubamajas. Sisekujundaja Kristel Piiroja näitas mulle personaliruume, ladu ja ka igapäevast tööd. Sisekujundaja tööst, tema nutikatest ideedest ja heast maitsest sõltub mööbli müügi edukus. Aitasin uuesti kujundada toolide müüginurka ja tegin pilte e-poe jaoks. Tegelikult ongi fotograafi amet see, mis mulle enim huvi pakub.

Argo Sikk
Töövarjupäev möödus Saku Sporting jalgpalli noortetreener Andreas Soomiga. Treeningtunnid olid erinevas vanuses lastele, alates lasteaia lastest ja lõpetades 5-6 klassi poistega. Lastega töötamine vajab erilisi oskusi, sest lapsed on püsimatud. Kerge töö see kindlasti ei ole. Endalgi tekkis tahtmine jälle jalgpallitrenni tagasi minna.

Ebe-Kai Rüütli
Olin AS Printallis koos kvaliteedi tehniku Terli Rüütliga. Kvaliteedi tehnik kontrollib trükiplaatide sobivust nõutava kvaliteediga. See töö on keeruline, vajab päris palju oskusi ja teadmisi. Ka vastutus on päris suur. Põhiliseks töövahendiks on arvuti.

Geidi Tõlgu
Gerhard OÜ on spetsialiseerunud vaid vannitubade tegemisele vastavalt kliendi soovile. Minu tööpäev oli koos ostu – ja müügisekretär Aile Tõlguga. Töökeskkond oli mugav ja pingevaba, ülemus oli ka tore ja sõbralik. Tööks arvuti abil klientidega suhtlemine. Pealtnäha tundus töö huvitav, kuid minu jaoks oli natuke igav.

Eleriin Pärn
Olin Isku Mööblis müügijuht Siiri Linnasega. Siiri tutvustas mulle poodi ja oma tööülesandeid. Kliente sel päeval väga palju ei käinud ja vahepeal paigutasime ka mööblit . Sain ka ise klientidega suhelda ja neile tooteid pakkuda ja tutvustada. Lõunapaus on töötajatel erinevatel aegadel. See töö ei ole päris see, mida ma teha tahaksin.

Kelli Mets
Minu Töövarjupäev möödus Ida-Tallinna Keskhaiglas koos tromboosiarst Aire Põdraga. Tutvusin haigla erinevate osakondadega. Koos doktor Põdraga olin esmaste patsientide vastuvõtul ja sain ka ise ühel härral vererõhku mõõta. See oli ikka väga keeruline, kuigi kõrvalt vaadates tundus päris lihtne. Peale kiiret lõunapausi neljanda korruse puhvetis algasid telefonikõned arsi ja patsientide vahel. Telefon aina helises ja arst muudkui konsulteeris. Enne minu äraminekut tuli rase naine. Tal oli plaanis minna pikale lennureisile ja arst soovis talle teha verd vedeldava süsti. Patsiendi nõusolekul ja arsi juhendamisel sain mina talle selle süsti teha. See oli karm katsumus ja ma sain aru, et veri ja süstimine mulle ei sobi. Päevaga haiglas jäin väga rahule, kuid ennast arstina enam ette ei kujuta.

Talvi Järv
majandus- ja ettevõtlusõpetaja