GIS päev Rahvusraamatukogus
26.11.2012
14.11. 2012. toimus Rahvusraamatukogus järjekordne üleriigiline geograafia-alane GIS päev.
Meie koolist osales seekord kooli geograafia ainenädala raames 6.klass ja 2 õpilast 8.klassist –  kokku 25 õpilast.

Õpilastel oli võimalus osaleda konverentsil ja kuulata väga huvitavaid loenguid,
vaadata väga erinevaid näitusi, osaleda arvutikoolitusel ja võistlusel ning saime teha ka kahe giidi saatel tunnise ekskursiooni mööda Rahvusraamatukogu kaheksat korrust.

Arvutiklassis toimus huvilistele GIS – ja kaarditarkvara kasutamise lühikoolitus. Sellel aastal tutvustati Esri ArcGIS Online võimalusi. Kohapeal oli igaühel võimalik koostada interaktiivne temaatilise sisuga veebikaart. Meie õpilastest osales Rasmus Piirsalu 6.klassist.Tema koostas Eesti maakondade veebikaardi ja saavutas 2. koha.

Iga õpilane pidi päevast tegema kirjaliku lühikokkuvõtte ja esitama selle koolitunnis teistele.

Meie päev lõppes väikese meeldiva üllatusega – Rahvusraamatukogu palus luba kasutada meie õpilaste grupipilti TEEVIIDA flaieril, mis kutsub koolinoori külla Rahvusraamatukogusse!

Kersti Vissov
geograafiaõpetaja