Vaata kaarti
Gümnaasiumi uudised Prindi
Saku Gümnaasiumi poisid Harjumaa kolmandad!
17.10.2012
16.oktoobril mängisid korvpalli finaalturniiril kuus parimat Harjumaa kooli, kes selgitati välja nädal varem toimunud alagrupiturniiril.
Finaalpäeval olid võistkonnad jaotatud kahte alagrupi. Saku Gümnaasiumi 10-12. klasside poiste võistkonna vastasteks olid Kuusalu Keskkool ja Tabasalu Ühisgümnaasium. Teises grupis mängisid Keila Kool, Kolga Keskkool, Kose Gümnaasium.

Päeva esimeses kohtumises alistati Kuusalu tulemusega 36-28. Kui mängu alguses jäädes 0-5 kaotusseisu midagi head ei tõotanud, siis mõni minut hiljem Saku mäng paranes ning edasises kohtumises võitjas enam kahtlust ei tekkinud. Saku resultatiivsemad olid Marthi Lepik 12 ja
Rasmus Lilleorg 7 punktiga. Tööõnnetus juhtus kohtumises Tabasalu vastu. Mängu algus oli Saku jaoks väga keeruline, sest esimese kaheteistkümne mänguminuti jooksul suudeti visata vaid üks! punkt. Vastased aga kolmteist. Kuigi poolaeg kaotati 10-19 ning viimastel minutitel jõudsime veel viie punkti kaugusele, siis reaalselt ohtlikuks enam Tabasalule ei saadudki. Mängu lõppedes näitas tabloo 34-41 meie kahjuks. Lepikult ja Hans Järvelalt selles mängus 9 punkti. Alagrupis teiseks jäämine tähendas seda, et Tabasalu sai poolfinaalis vastu mitte kõige tugevama Kolga ning meile tuli turniiri favoriit Keila Kool. Keila eest mängivad ka eelnevatel hooaegadel Sakut esindanud Mirko Laanisto ja Jan Vilokas. Kui eelnevas kahes kohtumises mängu alguses ennast käima ei saadud, siis sama stsenaariumi järgi toimus ka poolfinaal Keila vastu. Keila läks juhtima 10-0 ning võitis poolaja 30-23. Teisel poolajal paranes kõvasti ka meie mäng nii rünnakul kui ka kaitses. Neli minutit enne mängu lõppu pääses Saku 40-37 juhtima. Mängu lõpus võttis eeldatavalt tugevam siiski oma. Sakul oli veel mängu viimane rünnak ja võimalus viigistada, kuid Lepiku kolmepunktivise ei tabanud ja Keila sai raske 44-47 võidu. Saku kasuks viskasid Lepik ja Järvela 12 punkti. Kolmanda koha mängus läksime
vastamisi Kolgaga, kelle alistamine ei tekitanud probleemi. Saku võitis mängu 43-22 ja võistkonnale kokkuvõttes pronksmedalid.

Saku võistkonna koosseisus said medalid kaela Rasmus Lilleorg, Marthi Lepik, Norman Madis, Hans Järvela, Oliver Kuldmäe, Oliver Villo, Fred Baranov, Reimo Loopere. Võistkonda juhendas Taavi Vilba.