Inglise keele ainevõistlus
05.12.2011
1.detsembril 2011.a. toimus Keila Koolis Harju maakonna 11.klasside õpilaste inglise keele ainevõistlus.
Meie kooli esindasid 11. klassi õpilased Elis Loik, Oliver Kuldmäe ja Mattias Kõosalu.

Seekordne võistluse formaat erines eelnevatel aastatel olnust. Esimeses voorus tuli tõlkida inglise keelest eesti keelde Louis Armstrongi poolt kuulsaks lauldud „What a Wonderful World“ ning eesti keelest inglise keelde Peeter Volkonski sõnadele Siiri Sisaski viisile loodud „ Mis maa see on?“. Lisaks sellele, et jälgida tuli nii rütmi kui meloodiat ning jääda võimalikult ligilähedaseks originaalile, oli oluline, et tõlked oleksid ka lauldavad.

Teiseks voorukstuli kaasa võtta Elise poolt sisse lauldud imeilus  laulupeo avalaul ning kohapeal ette kanda ühiselt valminud kooli esitlus, eesmärgiga tutvustada Saku Gümnaasiumi rahvusvahelisele vahetusõpilasele. Samuti tuli emakeelde tõlkida teise võistkonna presentatsioon, milleks loosi tahtel osutus Viimsi kooli esitlus.

Esikolmikusse me seekord küll ei mahtunud, ent ühe väärt kogemuse võrra oleme taas rikkamad. Rohkem naeratust, emotsioone ja kehakeelt – see oli Ameerika saatkonna esindajatest žürii liikmete sõnum noortele. Keeleteadmiste pärast meie õpilased muret tundma ei pea!

Õpilasi juhendasid aineõpetajad Silja Ild ja Taivi Õigus.

Taivi Õigus
inglise keele õpetaja