Meie kooli õpilaste edukas esinemine üleriigilisel esseekonkursil
02.12.2011
Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed (MISA) kodanikupäevale pühendatud esseekonkursile „Mida tähendab mulle Eesti kodanikuks olemine?” laekus kokku 203 esseed ligi 60 koolist üle Eesti.
Kahes vanusevoorus toimunud konkursi eesmärgiks oli koguda õpilasi huvitavaid teemasid ja nende arvamusi kodanikuks olemisest, õpilaste tunnustamine ning sallivuse suurendamine noorte seas. Auhinnati 11 õpilast ning edukamaiks osutusid 9. klasside õpilased.

7.-9. klasside õpilaste hulgas sai 2. koha 9. klassi õpilane Hanna-Katrin Krestinov ja 10.-12. klasside voorus 3. koha abiturient Tõnis Kirsipuu.
MISA plaanib jaanuaris välja anda ka parimaid esseesid sisaldava kogumiku ning muuta esseekonkurss traditsiooniks.

MISA keelekümblusüksuse koordinaator ja žürii liige Toivo Sikk tõdes, et õpilaste seas on kodanikuks olemine sageli läbimõtestamata ning rahvust ja kodakondsust kiputakse segi ajama.

Kristiina Noormets
ühiskonnaõpetuse õpetaja