Korvpallipoisid võitis finaalturniiri!
28.11.2011
Saku poisid tulid Harjumaa meistriteks!
Kuusalus toimunud 8.-9. klasside korvpalliturniirile läksid Saku poisid puhaste paberitega, kui ainult võitudega läbiti eelmisel nädalal toimunud alagrupiturniir. Finaalturniiril olid kuus paremat meeskonda jagatud kahte alagruppi. Saku vastasteks olid Kuusalu ja Saue koolid. Alagrupis esikoha saamisega raskusi ei tekkinud. Kõigepealt alistati Kuusalu 33-12. Üleplatsimees oli Silver Zoova 11 punktiga. Teises mängus võideti Saue 29-7. Reimo Looperelt Sakule 10 punkti. Kahe võiduga pääseti poolfinaali, kus vastaseks tuli Keila Kool. Mäng kujunes taaskord üllatavalt ühepoolseks. Kümmekond minutit kestnud mängus jäi seisuks 27-6. Mängu resultatiivsemad olid Loopere ja Oliver Villo 10 punktiga.
Finaalis mindi vastamisi vanade tuttavatega Tabasalust, kes olid turniiri üks favoriite.
Mäng oli raske mõlemale meeskonnale, kuna selleks hetkeks oldi mängitud juba kolm mängu järjest ning jõuvarud hakkasid lõppema. Eelisseisus olidki pigem need, kes suutsid endast veel viimast võtta ning maksimaalselt pingutada. Mängu algus ja esimene poolaeg oli väga tasavägine. Poolajaks oli Saku paari punktiga peal. Teisel poolajal hakkasid sakukad veel
paremini tabama ning vastane väsis üha rohkem. Lõpptulemuseks märgiti 38-24 ning sellega tulid poisid Harjumaa meistriteks.

Värsked Harjumaa meistrid on Reimo Loopere, Fred Baranov, Mirko Laanisto, Oliver Villo, Joosep Noot, Gert Möllits ja Silver Zoova. Poisse juhendas Taavi Vilba.

Taavi Vilba
kehalise kasvatuse õpetaja